• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

21 bileklikleri ile motivasyon kazanın

21 bileklikleri ile motivasyon kazanın

21 bileklikleri, kişisel hedeflerinize ulaşmak için size eşlik edecek...

Kişisel hedeflerimizi gerçekleştirmek adına hepimizin kazanmak ya da kaybetmek istediği alışkanlıkları var. "Alışkanlık 21 günde kazanılır" tezi bu noktada devreye giriyor. Bu tez doğrultusunda, 21 gün boyunca kesintisiz bir şekilde kazanmak istediğiniz davranışı sergilediğinizde, bu davranış hayatınızın günlük akışına ekleniyor. Burada kesintisiz kelimesinin önemi büyük. Bu süreci doğru bir şekilde tamamlayabilmek için ihtiyacınız olan ise motivasyon. 21 bileklikleri, bir motivasyon aracı olarak kişisel hedeflerinize ulaşmak için çizdiğiniz yolda size eşlik edecek.

Kuralları

Kutuda gelişim süreci için 20 adet bileklik ve hedefinize ulaştığınız gün için özel olarak hazırlanmış, dilerseniz tek başına da kullanabileceğiniz 21.gün bilekliğiniz bulunmaktadır.

Bileklikleri kullanmaya başlamadan önce kişisel hedefinizi belirleyin.

Bu hedefe ulaşmanın sizin için önemini anlatan 21 nedeni kişisel ajandanıza/defterinize yazın. Nedenler sizi amacınıza daha çok bağlayacaktır.

Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız birinci gün için kolunuza birinci bilekliği takın.

Hedefiniz doğrultusunda tamamladığınız her gün için kolunuza bir bileklik daha takarak 21.güne ulaşın. Gün içinde bilekliklerinizi gördüğünüzde beynin çağrışım mekanizması devreye girerek motivasyonunuzu tazeleyecek; bileklik sayısı arttıkça motivasyonunuz ve bağlılığınız da artacaktır.

Tebrikler! Hedefinize ulaştınız! Artık sizin için hazırlanmış 21.gün bilekliğinizi takabilir ve hazır olduğunuzda sıradaki hedefinize geçebilirsiniz.

Peki 1 gün yapmasanız ne olur?

Süreci başa sarmış olursunuz. Örneğin; 8 gün boyunca düzenli olarak hedefinizi gerçekleştirmiş ve kolunuzda 8 bileklik taşıyorken, 9.günü pas geçerseniz kolunuzda bulunan tüm bileklikleri çıkartır ve baştan başlarsınız.


2015-07-31 13:17:00 792

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup