• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

27. Antika Bienali’nde ne var ne yok?

27. Antika Bienali’nde ne var ne yok?

27. Antika Bienali’nde çoğu tek olarak üretilmiş koleksiyonları bir arada görme şansınız var...

Söz konusu mücevherler olduğunda, Marilyn Monroe ile tamamen hem fikiriz: Pırlantalar bir kızın en yakın arkadaşlarıdır! Özetle, mücevherler her haliyle bizi büyülüyor, onları sadece görmek bile mutlu ediyor... Peki aralarında Cartier’den Dior’a, Boucheron’dan Van Cleef & Arpels’a kadar en iyi mücevher evlerinin, birçoğu tek olarak üretilmiş “yüksek mücevher” koleksiyonlarını bir arada görme şansınız var desek? 

ELLE dergisi Mücevher Yazarı Özlem Güsar, Paris Grand Palais’de gerçekleşen ve bu sene 27.si yapılan Antika Bienali’ne bizim için katıldı ve bu muhteşem modelleri bizim için derledi. 21 Eylül’de sona eren bienalde, ayrıca Cartier’in CEO’su Stanislas de Quercize’nin özel davetlisi olarak, az sayıda gazeteciyle birlikte bir öğle yemeğine de katıldı. Onun bienal izlenimlerini dergimizden takip edeceksiniz. 

2-508.jpg

Resim altı: Kağıt üzerindeki tasarımdan bitime, eşsiz bir takının yapımı... 

Galerimizdeyse Özlem Güsar’ın hazırladığı seçkiyi inceleyebilirsiniz. Bu birbirinden eşsiz modellerin büyülü dünyasına dalmadan önce, ağırlıklı olarak zümrüt, yakut, safir ve renkli pırlantaların, en iyi el işçiliği ile birleştiği bu tasarımlar için atölyelerin iki yıldır hiç durmadan çalıştıklarının altını çizmek isteriz. 
Bu arada renkli pırlantaların neden bu kadar özel olduğu ile ilgili minik bir bilgi vermek gerekirse, ancak her 10.000 pırlantadan bir tanesinin renkli olduğunu söylemek yerinde olur! 
Bienal’den, en ufak mücevher kutusu ile çıkmanın bile 75.000 dolar olduğu da düşünüldüğünde, burada göreceğiniz parçaların ne kadar özel oldukları kolayca anlaşılıyor. 

3-318.jpg

Resim altı: Graff'ın kolyesi, çizim üzerinden gerçeğe dönüşüyor... 

Güsar, ‘Böylesine güzel tasarımlarla saatler geçirdikten sonra geriye, deneme şansı bulabildiğim için şükretmek ve sahipleri için iyi dilekler dilemek kalıyor’ diye anlatıyor duygularını. Eh, doğru söze ne denir? Ve sizi bu eşsiz dünyayı incelemeniz için galerimize davet ediyoruz!

ELLE


2014-09-25 17:18:00 1124

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup