• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Araba fiyatına altın terlik

Araba fiyatına altın terlik

22 ayar ve 400 gram ağırlığında olan bu altın terliğin fiyatı 40 bin TL civarında...

Yaz aylarını ve düğün sezonunu bekleyen kuyumcular birbirinden farklı tasarımlarla ilgi çekmeye çalışıyor. Bursa Kapalıçarşı'da faaliyet gösteren Güzeldağ Kuyumculuk da vitrinini 22 ayar altından telkari işlemeli ve 'Trabzon işi' olarak tanımlanan örgülü el yapımı terlikle süsledi. Toplam 400 gram ağırlığıyla satışa çıkan 36 numara altın terliğin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Güzeldağ Kuyumculuk satış temsilcisi Emre Korkmaz, şimdilik bir çift üretilen terliğin fiyatının 40 bin lira olduğunu söyledi. İstanbul'da üretilen terliğin daha çok altına düşkünlükleriyle bilinen Romanlar ile Güneydoğu kökenli vatandaşların dikkatini çektiğini kaydeden Emre Korkmaz, terlikle ilgili değişik tepkiler aldıklarını söyledi. 

"İSTENİLEN NUMARADA ÜRETEBİLİRİZ"

Osmanlı dönemi dizilerine olan ilgiden sonra dönem takılarına da ilginin arttığını kaydeden Emre Korkmaz, sipariş üzerine istenilen numarada üretilebilecekleri terliğin kına gecelerinde, gelin hamamında veya kız isteme törenlerinde giyilebileceğini söyledi. Terliği kiralamayı hiç düşünmediklerini sözlerine ekleyen Korkmaz, benzer terlikten geçtiğimiz yıllarda iki adet sattıklarını da kaydetti. Terliğin yanı sıra altından kemer, atkı ve cüzdan tasarım çalışmalarının ise sürdüğünü aktardı.

Öte yandan vatandaşların bir bölümü terliği ‘sergilenecek süs' olarak tanımlarken, bazıları ise giyilebilecek bir takı olduğunu, çok paraları olsa alabileceklerini söylüyor. Vatandaşların büyük bölümü ise "Otomobil fiyatına terlik alınır mı?" diyerek tepki gösteriyor.

Habertürk


2014-06-04 13:42:00 1704

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup