• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu

Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu

Armaggan mücevher koleksiyonu, 2015 baharını Anadolu'nun masalsı çiçekleri ile karşılıyor...

Çağdaş tasarımlarla, geleneksel kuyumculuk sanatı örneklerinin vazgeçilmez el işçiliğini günümüze taşıyan mücevher koleksiyonlarını müşterilerine sunan Armaggan, dünyada eşi bulunmayan bir koleksiyona daha imza attı.

Anadolu’nun dört bir yanında sadece kök saldığı bölgede yetişen yöreye has çiçekler, Armaggan’ın 2015 ilkbahar mücevher koleksiyonuna ilham kaynağı oldu. Sadece Anadolu’da bulunduğu bölgelerde yetişen ve dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmayan nadide çiçeklerden esinlenen Armaggan’ın Floral Mücevher Koleksiyonu, binlerce yıllık kültürü de günümüze taşıyor.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

İstanbul’dan Kafkaslar’a, Bodrum’dan Hakkari’ye uzanan coğrafyada yetişen her bir çiçeğin ismi, nesilden nesile aktarılan hikâyeleri taşıyor. Anadolu insanının aşklarını, acılarını, sevinçlerini, umutlarını damıtarak adlandırdığı nadide çiçekler, Armaggan’ın Floral Mücevher Koleksiyonu’nda sofistike bir tasarım anlayışı ile yeniden hayat buluyor.

Baharın gelişini ve doğanın uyanışını kutlayan yeni koleksiyon Anadolu’nun pek çok bölgesindeki renkli bitkileri mücevher ışıltısıyla birleştiriyor. İsimleri yüreklerden kopup gelen çiçekler, sanat ve zanaatın mükemmel bileşimi ile usta ellerde biçimlenerek eşsiz bir koleksiyon oluşturuyor.

İstanbul Çiğdemi, Kafkas Zambağı, Bodrum Papatyası, Ters Lale, Ağlayan Gelin, Yılan Yastığı, Hüsnü Yusuf, büyüleyici güzellikleri ve binlerce yıllık hikâyeleri ile Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu’na ilham veren çiçeklerden yalnızca bazıları.

Birbirinden değerli 20 parçadan oluşan Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu, Anadolu’nun dünyada eşi olmayan, bazıları yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan doğal güzelliklerini hünerli tasarımlarla yeniden yorumlayarak sonsuzluğa taşıyor.

Yeni koleksiyonda floral yansımalardan ilham alınarak tasarlanan mücevherler, değerli renkli taşlar ve 18 ayar altın kullanımı ile ölümsüzleştirildi.

2015 baharına bambaşka bir heyecanla girdiklerini belirten Armaggan Genel Müdürü Ebru Karaçam, “Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu, yerelden evrensele ulaşmanın en güzel ifadesidir. Tasarım ile ustalığı, geçmiş ile geleceği buluşturan Armaggan Floral Mücevher Koleksiyonu, bizleri her zaman büyüleyen Anadolu’yu bir kez daha dünyanın ilham kaynağı olarak sunuyor. Her yaştan, her kültürden insana coşku veren, tazelik sunan bahar, 2015 koleksiyonumuz ile mücevher sevenlerin teninde Anadolu’nun eşsiz florasının benzersiz dokusunu hissettirecek,” dedi.


2015-05-06 10:40:00 775

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup