• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Atasay Altın Çadır'a yurtdışından büyük ilgi

Atasay Altın Çadır'a yurtdışından büyük ilgi

Atasay, Geleneksel Altın Çadır Günleri’nde yine binlerce ürünü çok avantajlı fiyatlarla müşterileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Türk mücevherat sektörünün lider kuruluşu Atasay, bu yıl 5.’sini düzenleyeceği Geleneksel Altın Çadır Günleri’nde yine binlerce ürünü çok avantajlı fiyatlarla müşterileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. Aynı anda İstanbul Yenibosna’daki Atasay Fabrikası, Pendik Viaport ve Ankara Forum Outlet Alışveriş Merkezleri ilewww.altincadir.com üzerinden düzenlenecek olan ‘Geleneksel Altın Çadır Günleri’, 4-5-6-7 Aralık 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıllarda uzun kuyrukların oluştuğu ve aralarında Almanya, Polonya, Fransa ve Tayland’ın da bulunduğu yurtdışında çok sayıda ülkeden ziyaretçinin ilgi gösterdiği ‘Geleneksel Atasay Altın Çadır’da, her yaşam biçimine ve bütçeye hitap edecek yaklaşık onbinler ürün satışa sunulacak.

Tasarımları kadar imza attığı “ilk”lerle de Türk mücevher sektörünün öncü markası olan Atasay,  tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Geleneksel Altın Çadır Günleri’nin 5.’sinde, geçmiş sezona ait onbinlerce altın, pırlanta, gümüş ve çelik ürün satışa sunulacak. Atasay Geleneksel Altın Çadır Günleri’nde 10TL’den başlayan fiyatlarla yüzük, kolye, küpe, broş, bilezik, bileklik, set, mini set olmak üzere çok sayıda altın, pırlanta, gümüş ve çelik ürün seçeneği bulunuyor. Çadır, 08:30-22:00 saatleri arasında kapılarını açık tutacak.

“Tekirdağ’dan Van’a Türkiye Altın Çadır’a akın ediyor”

Geleneksel hale gelen Altın Çadır Günleri’ne geçtiğimiz 4 yılda çok büyük bir ilgi olduğunu, Çadır’a Türkiye’nin birçok ilinden hatta yurtdışından çok sayıda ziyaretçi geldiğini hatırlatan Atasay Mücevherat Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer,“Altın Çadır Günleri ile mücevherata ulaşımı mümkün hale getirdik. Yıl boyunca yurtiçinden ve hatta yurtdışından gelen telefonlardan artık evlilik tarihlerinin ve hediye alışverişlerinin Altın Çadır Günleri’ne göre belirlendiğini görüyoruz. Çadır’ımıza İran’dan, İsviçre’den, Almanya’dan, Taylan’dan, Fransa’dan, Polonya’dan gelen müşterilerimiz oldu. İzmir’den gelen belli bir ziyaretçi grubumuz var ki, bu grup her yıl Çadırımıza sabah 6 itibariyle ulaşıyor ve Çadır’ı birlikte açıyoruz. Bu yoğun ilgi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor” dedi.

‘Altın Çadır ile lüksün demokratikleşmesine öncülük ediyoruz’

Son yıllarda tüm dünyada lüks markaların “ulaşılabilir lüks” stratejisiyle hareket ederek daha geniş müşteri kitlesine ulaşmayı amaçladıklarına dikkat çeken Cihan Kamer, “Lüksün hızlı tüketime konu olması, Avrupa'da 2000’li yılların ortalarından itibaren etkili olan bir trend. Bu durum ‘Lüksün Demokratikleşmesi’ olarak da adlandırılıyor. Mücevherat sektörü de lüksün parlayan yıldızı ve ülkemizde bu sektörde ‘lüksün demokratikleştirilmesi stratejisi’ son 10 yıldır bizim önderliğimizdeuygulanıyor. Bu yıl 5.’sini gerçekleştireceğimiz Geleneksel Altın Çadır Günleri ile de ülkemizde  mücevherat sektöründe lüksün demokratikleşmesine öncülük ediyoruz” dedi.

VIP müşteriler için özel alışveriş imkanı

Bu yıl Geleneksel Altın Çadır Günleri’nde, geçtiğimiz yıl Çadır’ı ziyaret ederek en çok alışveriş yapan müşterilerimize özel, Çadır’ın açılışından 1 gün önce, özel alışveriş imkanının sunulacağı “VIP Günü” düzenlenecek.

4 yılda 37 ilden 100 bine yakın kişi ziyaret etti

Takı sektöründe trendleri belirleyen Atasay’ın yılda 1 kez düzenlediği “Altın Çadır Günleri”, tüm Türkiye’nin yakından takip ettiği ve dört gözle beklenen bir etkinlik haline geldi. Atasay Altın Çadır’ı düzenlendiği 4 yılda 37 ilden yaklaşık 100 bin kişi ziyaret etti.

Rakamlarla Atasay Geleneksel Altın Çadır Günleri

- Geleneksel Atasay Altın Çadır Günleri her yıl cirosunu bir önceki yıla göre katlayarak artırıyor. Geçtiğimiz yıl 4 çadıra çıkınca ‘Geleneksel Altın Çadır Günleri’nin toplam cirosu, bir önceki yılın cirosunun yüzde 95 üzerinde seyretti.

- Geçen yıl en düşük ürün fiyatı 10TL, en yüksek ise 304 bin 500 TL oldu. Bu yıl ise en düşük ürünlü fiyat yine 10 TL.

- Altın Çadır’da çok altın ürünler tercih ediliyor. Altın Çadır’da toplam satışların ortalama yüzde 50-55’ini altın oluştururken, % 44-46’sını ise pırlanta oluşturuyor.

- Türk kadını en çok yüzük seviyor. Yüzüğü  kolye, kolyeyi ise küpe takip ediyor.

- Altın Çadır yurt içinde İstanbul’un dışında en çok, sırasıyla; Ankara, Eskişehir, Adana, Hatay, Kocaeli, Mersin, Bursa, Antalya, Osmaniye ve Gaziantep’teki takıseverler tarafından ziyaret ediliyor. İstanbul’da ise Çadır’a en fazla, Bahçelievler, Yenibosna, Beylikdüzü, Küçükçekmece, Avcılar, Bağcılar, Fatih, Başakşehir, Bakırköy ve Kadıköy’lüler ilgi gösteriyor.


2014-12-02 01:25:00 2107

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup