• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Bee Goddess artık Harrods’da

Bee Goddess artık Harrods’da

Bee Goddess, Harrods’a giren en genç mücevher markası oldu.

‘Bee Goddess’ markasını 7 yıl önce yaratan Ece Şirin’in tasarımları artık Harrods’ın prestijli mücevher salonu olan Harrods Luxury Jewelry’de satılıyor.

Ece Şirin, Bee Goddess mücevher markasını 7 yıl önce yarattı. Bu genç marka kısa süre önce Harrods’ın en prestijli mücevher salonu olan Harrods Luxury Jewelry’de satılmaya başlandı. Evrensel mitolojik sembolleri yorumlayarak tasarımlarını oluşturan Ece Şirin’le sohbet ettik. 

Ece Şirin’in bundan 15 yıl önce bambaşka bir kariyeri vardı. Aslında tasarımcı da değil. O bir gün kendisine ‘gerçekten yapmak istediğim işi yapıyor muyum?’ diye sordu ve masasından kalktı. Coca Cola ve Microsoft gibi şirketlerde deneyim kazanmış biriyken ‘girişimcilik’ yoluna girdi. 

Lüks markamız yok

İşte Bee Goddess’ta bu süreçte doğdu. Tasarımlarını yapıp, ustaların peşinde koştu. Tasarımlarının hikayesini anlattı. Bee Goddess’ın şimdilerde 600’ü aşan tasarımı var. Bee Goddess Harrods’tan önce Londra’da Harvey Nichols’a da giren en genç mücevher markalarından biri oldu. Ece Şirin şimdilerde Harrods’ta bulunan tek Türk mücevher markası olmanın gururunu yaşıyor. 

Peki bu nasıl oldu? Baktığımızda Bee Goddess Türkiye’de zincir oluşturmuş bir marka değil. Üstelik çok da genç. Ece Şirin her şeyin başının özgünlük ve tasarım olduğunu ve yeni dünyanın ‘hikaye, enerji ve felsefe’ aradığını söylüyor. Bunların bir mücevher markasından da beklendiğini anlatıyor. 

Bee Goddess aslında modayı takip eden bir marka da değil. Ece Şirin, tasarımlarını Anadolu’dan, tanrıçalardan, mitolojiden ilham alarak hazırlıyor. Sohbetimizde Ece Şirin, “Dünyaca bilinen lüks bir markamız yok. Bu yalnızca mücevher alanında değil diğer alanlarda da lüks bir markamız yok. Bu yüzden Harrods gibi bir mağazada lüks markalar arasında yer almamız bizi çok gururlandırdı” diyor. Harrods’un Bee Goddess’ı nasıl seçtiğini merak ediyorum. Ece Şirin, şunları anlatıyor: 

“Önce Londra’da Joseph ve Harvey Nichols’ta sergilendik. tasarımlarımızın gücüne ben inanıyorum. Çok yalın tasarımlar bunlar. 21. yüzyılın yüzü diyebilirim. Her tasarımın bir hikayesi var. O tasarımı alan kişi aynı zamanda o hikayeye inanıyor. Ben de bu tasarımları yaparken buna inanarak yapıyorum. Her tasarımla birlikte tasarımın hikayesini ve koleksiyon kitabını da alıyor müşteriler. Sanırım bunu yapan tek markayız.” 

75 parçalık koleksiyon

Ece Şirin Harrods için 75 parçalık özel bir koleksiyon hazırladı. Bu koleksiyonda da ağırlıklı olarak siyah, beyaz pırlanta ve pembe altın kullandı.  Harrods Londra’da her gün binlerce ülkeden ziyaretçinin uğradığı bir mağaza. Bee Goddess’ın tanınması ve bilinir olması için çok önemli bir fırsat. Harrods’ta Bee Goddess’ın bulunduğu salonda dünyanın en bilinen 43 mücevher markasının koleksiyonları da bulunuyor. Bunlar arasında çok azı yılbaşı döneminde Harrods’un vitrinine girebildi. Bee Goddess bunu da başaran bir marka oldu. Ece Şirin, markasını anlatırken ‘Statü değil, ruhun sembolünün peşinde olanlar Bee Goddess’ı seçiyor’ diyor.

Rihanna da Kate Moss da tasarımlarını takip ediyor

Bee Goddess’ın en bilinen tasarımı da şahmeran. Rihanna, Karalina Kurkova, Kate Moss, Kylie Minogue, Susan Miller, Donna Karan gibi ünlüler de Bee Goddess tasarımlarını takip ediyor. Bee Goddess 2010 yılında Pars louvre’de isviçre’nin lüks ve mücevher otoritesi Gold’Or tarafından 21. Yüzyıla imza atacak marka olarak Bee Goddess’ı seçti. Ece Şirin 2012 yılında da Elle Style Awards’ta yılın mücevher tasarımcısı seçildi.

Ece Şirin, markalaşmanın en zor olduğu lüks sektörünün mücevher alanında çok daha iyi noktalara gelmek için çalışıyor.


2014-02-23 20:45:00 968

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup