• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Bu saatin üzerinden 64 tonluk tank geçiyor !

Bu saatin üzerinden 64 tonluk tank geçiyor !

Victorinox Swiss Army, Dünya’yı yeni saat teknolojisiyle tanıştırdı.

Havanın... Suyun... Ateşin ve Toprağın en zorlu testlerinden başarıyla geçti.

Bugüne kadar sağlamlık ve fonksiyonelliğin markası olarak tanınan ve bütün Dünya’da seçkinliğiyle bilinen Victorinox; saat teknolojisinde bir ilki başardı, bir saatten fazlasını yarattı.

Victorinox Swiss Army daha önce yapılmamışı yaparak İsviçre saat endüstrisine yeni bir devrim getirdi. Victorinox’un 130. Yılına özel olarak tasarlanan İnox modeli üretim aşamasında 130 zorlu testten başarıyla geçerek herkesi hayrete düşürdü.

İNOX dayanıklıyım diyen rakip saatlere meydan okudu. Bilindik sınırların çok ötesinde bir dayanaklılık vaat eden INOX ‘u, yalnızca saat olarak nitelemek oldukça zor.

victorinox-swiss-army-inox-1.jpg

130 zorlayıcı güç testinden geçti.

Üstelik bu testler öyle sıradan testler de değil. Standart testin yanı sıra, Victorinox Swiss Army ender dayanıklılığını kanıtlamak için 130 zorlu testten geçmiştir. . Saat ile birlikte silikondan yapılmış çıkarılabilir bir koruyucu da saat ile birlikte kullanılabiliyor.

Betona atma, yüksekten düşürme, aşırı soğuk ve aşırı sıcağa maruz bırakma ve hatta üzerinden 64 tonluk tankla geçme gibi testlere maruz kalan inox, kum fırtınasına, çamaşır makinesinde 2 saat dayanabilirliğe sahiptir.

200 metreye kadar su geçirmeyen İnox, -51° C’den +71 ° C’e kadar gerçekleşen ısı farklılıklarına ve 12G’lik hızlandırma ve yavaşlatma etkilerine direnebiliyor. Saat 12G’ye kadar da direnç gösteriyor. İNOX ayrıca benzin, çözücü, yağ, temizlik ürünleri ve böcek ilaçları gibi aşındırıcı ürünlere de maruz bırakılmıştır.

İNOX saatin kadranı, camı aşağıda kalacak şekilde tasarlandığından kristal camın darbelerden etkilenme olasılığı da azalıyor, zaten onu bu kadar sağlam yapan da bu özelliği. Fonksiyonelliği ise Victorinox geleneğinden geliyor.

Zarafet ve Şıklığı ise eşsiz dizaynından.

İNOX herkesin sahip olmak isteyeceği, ömürlük bir ayrıcalık sunuyor. Her tarza uyacak bir çizgiye ve karizmaya sahip olan INOX, zamanı kolunda kontrol etmeyi sevenlere yeni bir “güç” tanımı yapıyor.

İNOX masif çelikten yapıldı. Saatin kasası üstün bir güce sahip koruyucu bir zarf oluşturan metalle damgalandı ve işlendi. Alışılmadık titreme, darbe ve ısı değişikliklerine karşı koymak için tasarlanan bu ürün geleneksel bir saatin standartlarının ötesinde desteklendi ve 200 metrelik bir derinliğe kadar su altında kusursuz bir sızdırmazlık sağlaması garanti edildi. Saat kadranı tek mühürlü bir parçadan oluşuyor.

Üstün özellikleri İNOX’u çok yönlü bir hale getirdi. Örneğin; sporun her alanında eşi olmayan bir yol arkadaşı olabilir. Tırmanış, sualtı sporları ya da güç ve disiplin isteyen bütün egzersizlerde ömürlük bir rehberdir. Özel tasarımı ile şıklığından ödün vermeyenlerin de vazgeçilmezi olacak.

Victorinox Swiss Army yeni modelini tüm Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de basın mensuplarının karşısına çıktı ve basın mensupları tarafından kabul gördü.

“Ömürlük” saat olarak lanse edilen İnox her tarza uyacak bir çizgiye ve karizmaya da sahip…

Çelik, zarif bir şekilde yontuldu ve ışığı yakalaması için cilalandı. 2014 koleksiyonunda, saat kadranı ve kordon siyah, haki yeşili ve koyu mavi renk seçeneği ile 590 chf (İsviçre frangı)  11 Eylül tarihi itibari ile tüm Dünya ile aynı zamanda Türkiye’de seçkin saat mağazalarında.

“BU SAAT SINIRLARI ZORUYOR”

25 yıldır Victorinox ve Victorinox Swiss Army’nin Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Eyüboğlu saatin, Yönetim Kurulu Başkanı Behçet Eyüboğlu’nun yaptığı açıklamada;

“Victorinox Swiss Army kalite ve fonksiyonelliğiyle büyük fark yaratan köklü bir kuruluş. Bir kez daha kalitesini ve fonksiyonelliğini taçlandırdı. İsviçre Saat Endüstrisi,  Victorinox Swiss Army ile bir devrime imza atmış. Saatte çığır açtıklarını söyleyebilirim’’dedi ve ekledi: “Türk halkı her zaman kaliteli ürünleri hak etmiştir üstelik bu kalitede fiyat arka planda tutularak oldukça ulaşılabilir haldedir, firma olarak her zaman güvenilir ve kaliteli markaları Türkiye’ye kazandırmaya devam edeceğiz’’ dedi.


2014-10-05 16:25:00 754

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup