• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Bu taşın değeri tam 1.2 milyon dolar !

Bu taşın değeri tam 1.2 milyon dolar !

Fuarın en çok ilgi gören parçası ise 1.2 milyon dolar değerindeki pırlanta taş oldu.

Türkiye mücevherat sektörünün buluştuğu İstanbul Jewelry Show “İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı”  açıldı. Fuar, 6 Ekim’e kadar sektör paydaşlarını ağırlamaya devam edecek. CNR Expo’da düzenlenen fuara sadece sektörde faaliyet gösteren firmaların katılımı mümkün olurken, fuarda perakende müşterileri giriş yapamayacak.

Fuar kapsamında pek çok değerli taş yer aldı. 50 karat ağırlığında yaklaşık değeri 1.2 milyon dolar değerindeki pırlantı taş fuarın en çok ilgi çken taşlarından birisi oldu.
Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Güner, “Yurtdışından birçok ülkeden buraya mal almaya geliyorlar. Rusya’sı geliyor, Avrupa’sı geliyor, Ortadoğu bütün herkes buraya mal almaya geliyor. Biz Avrupa’nın en büyük üretim merkezine sahip olan Türkiye’de bunların üretildiğini bütün herkese gösteriyoruz” dedi.

Günde 15 bin ziyaretçi

Ayhan Güner, fuarın ekim ve mart aylarında olmak üzere yılda iki kez açıldığını belirterek, sektörün yıllık bazda ortalama 2,5 milyar dolar civarında ihracat gerçekleştirdiğini söyledi. Güner, “Şu anda bu yıl için 1,7’lerdeyiz. İşte bu son 3 ayda 800-900 milyon dolarlık ihracat yapmayı hedefliyor mücevher sektörü. En az 400-500 milyon dolarlık burada bir alışveriş olur” diye konuştu. Güner, “Günde yaklaşık 15 bin kişi ziyaretçi oluyor. Bunların hepsi de alıcı” ifadelerini kullandı.

AA


2013-10-05 04:40:00 1449

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup