• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Dilara Karabay’dan sanatsal mücevherler

Dilara Karabay’dan sanatsal mücevherler

Japon Kraliyet Sarayı’ından ilham alan koleksiyon; Makie Urushi...

Kişiye özel ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan ünlü mücevher tasarımcısı Dilara Karabay, 2015 Yaz Koleksiyonu Makie Urushi’de, Japon Kraliyet Sarayı’nın sanatsal zarafetini mücevherlerinde yansıtarak, moda dünyasında yeni bir akımın öncülüğünü yapıyor. Karabay, Japon sanatçıların resimlerini, opal, zümrüt, yakut, pırlanta ve saf altın tozu ile tamamlayarak üç boyutlu bir sanat eserine dönüştürüyor.

dilara-karabay-makie-urushi-yuzuk-1.jpg

Resim ve heykel sanatındaki yeteneğini mücevher tasarımına aktaran ve yaşam öykülerinden yola çıkarak kişiye özel tasarımlar yapan Dilara Karabay, 2015 Yaz Koleksiyonu Makie Urushi’de Uzak Doğu’nun ve geleneksel Japon Kraliyet Sanatı’nın inceliklerini moda dünyasına taşıyor. Mavi opal taş üstüne işlenmiş eski Japon sanatçıların resimleri, saf altın tozu, titanyum, zümrüt ve pırlanta gibi değerli taşlarla işlenerek, zarif, hassas ve üç boyutlu eşsiz bir sanat eserine dönüşüyor.  

dilara-karabay-makie-urushi-yuzuk-gul.jpg

Dilara Karabay’ın yaz koleksiyonu için ilham aldığı Makie Urushi, Japon Kraliyet Sarayı için yaratılmış ve geleneksel Japon sanatına yüksek bir boyut katmış, çok özel bir sanat tekniği. Ve bu teknik uzun yıllar boyunca yalnızca Japon Kraliyet ailesine mensup kişiler için üretilen eser ve mücevherler için kullanılmış.

dilara-karabay-makie-urushi-yuzuk-baykus.jpg

Dilara Karabay’ın Makie Urushi koleksiyonunda yer alan yüzük, küpe, kolye ve broşların her biri başlı başına bir sanat eseri. Usta Japon sanatçılarına ait resimlerinin saf altın tozu ve değerli taşlarla üç boyutlu bir forma dönüştürüldüğü mücevherlerin arkalarında ise sanatçıların imzaları yer alıyor. Karabay’’ın Makie Urushi koleksiyonu moda ve tasarım dünyasında bir ilke imza atarken, aralarında tanınmış iş kadınları, aktiristler, şarkıcılar ve cemiyet hayatının seçkin simalarının da yer aldığı ünlü isimler tarafından büyük ilgi gördü.


2015-05-17 11:42:00 1520

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup