• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Doğa ve aşk mücevhere dönüştü

Doğa ve aşk mücevhere dönüştü

Doğa ve aşk diyerek başlayan yolculukta tasarımlar, 6. Ajur Mücevher Tasarım Yarışması’nda hayat buldu.

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından geleneksel hale getirilen ve 6.’sı düzenlenen Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması’nın finali “İstanbul Jewelry Show” Mart Fuarı ile eş zamanlı olarak 21 Mart 2014 tarihinde WOW Otel’de yapıldı.

TASARIMLARA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yıl teması “Doğa’da Aşk” olarak belirlenen yarışmaya başvurular geçtiğimiz yıl Aralık ayında başladı. 2014 yılı Ocak ayında sona eren başvurularda 237 tasarım ile bir rekora imza atıldı. Final heyecanının yaşandığı gecede “Altın Takı” ve “Değerli Taş” kategorilerinde jüri değerlendirmesiyle finale kalan ve ödül törenine özel olarak üretilen 10’ar tasarım “Doğa’da Aşk Koleksiyonu” oluşturularak görkemli bir defile ile tanıtıldı. Yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda:

Altın kategorisinde; “Defne” teması ile yarışan Hülya Mert birinciliğe layık görülürken, ikinciliği “Bir Damla Su” teması ile Zeynep Nural, üçüncülüğü ise “Kapok Tree” teması ile Ercan Tenekecioğlu aldı. 

Değerli taş kategorisinde ise; “Kara Dul” teması ile Mustafa Kula birinci, “Kral Kelebek” teması ile Özlem Altan ikinci ve “Onun ki Kara Sevda” teması ile Deniz Yıldırım üçüncü oldu. 

6. Mücevher Takı Tasarım Yarışmasında kategori birincileri 10 bin TL para ödülü ve yurt dışı eğitim fırsatına sahip olurken, ikinciler 7 bin 500 TL, üçüncüler ise 5 bin TL. ile ödüllendirildi. 

TEB, Ferrari, HRD ve 2A Turizm sponsorluğunda gerçekleştirilen Gala Gecesi’nin sunuculuğunu Özge Ulusoy üstlenirken, Enbe Orkestrası da şarkıları ile geceye renk kattı.

Finale kalan eserler; Ariş Pırlanta, Art-Murat Kaya, Cümbüş Mücevherat, Ekol Pırlanta, Even Jewels, FD Diamond, Gülaçtı Kuyumculuk, Goldium Jewellery, Hemera, Jasobi Diamond, Lion Diamond, Model Kuyumculuk, Regold, Suulin, Surmak Susmak Colloction, Urart, Vigold, Zen Diamond, Zergeran Pırlanta sponsorluğunda üretildi. 


2014-03-24 14:47:00 1029

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup