• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

''Doğa'da Aşk'' temalı takılar yarışıyor

''Doğa'da Aşk'' temalı takılar yarışıyor

Ajur Takı Tasarım Yarışması'na rekor başvuru yapıldı.

Doğa'da Aşk temalı tasarımlar arasından Altın Takı ve Değerli Taş kategorilerinde 10'ar tasarım final yarışması için seçildi.

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından geleneksel olarak hayata geçirilen ve sektöre yeni, yaratıcı tasarımcılar kazandırmayı amaçlayan Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması da ilk eleme heyecanı… Bu yıl altıncı kez düzenlenen yarışma, 237 başvuru ile bir rekora imza attı. Doğa'da Aşk temalı tasarımlar arasından Altın Takı ve Değerli Taş kategorilerinde 10'ar tasarım final yarışması için seçildi.

Katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, takı tasarımının yaygınlaştırılması ve özendirilmesi amacıyla yola çıkan Mücevher İhracatçıları Birliği, 6. AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması ile genç, başarılı ve yaratıcı tasarımcıları yeniden Türk mücevher sektörü ile bir araya getiriyor.

2014 yılında rekor bir başvuruya imza atan yarışma için 237 tasarım, jüri değerlendirmesine sunuldu. Her yıl farklı bir konsepte sahip olan yarışma, bu sene Doğa'da Aşk temasını taşıyor. Altın Takı ve Değerli Taş tasarımı üzerine iki kategoride yarışan tasarımlar, aşkın doğadaki yansımalarını mücevhere dönüştürüyor.

Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması'nın jürisi; Hiref markasının kurucusu Ebru Çerezci, ünlü kalemkar Berç Melikyan, resim sanatçısı Hasan Kale, Kapalıçarşı'nın usta mücevher tasarımcısı Kader Yıldız, Roberto Bravo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, ünlü Moda tasarımcısı Özgür Masur ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölüm Başkanı ve Dekan Yardımcısı Doç. Şeyma Üstüner Uzunöz bir araya gelerek 2014 yılının en yaratıcı ve en özgün mücevher tasarımlarının seçiminde ilk adımı attı.

Altın Takı kategorisinde yarışan 106 ve Değerli Taş kategorisinde yarışan 131 tasarım arasından finalde yarışacak 10'ar tasarım jüri değerlendirmesi sonucunda seçildi.

Yarışmanın finali, 2014 yılının Mart ayında İstanbul Mücevher Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılacak. Finalde kategori birincileri 10 bin TL para ödülü ve yurt dışı eğitim fırsatına sahip olurken, ikinciler 7 bin 500 TL, üçüncüler ise 5 bin TL. ile ödüllendirilecek.


2014-01-18 02:47:00 827

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup