• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Doğal taşların gücü

Doğal taşların gücü

Stresten doğal taşların gücü ile arının...

Değişen yaşam standartları ve günlük hayatın yoğunluğu ile ortaya çıkan stres, birçok kişinin kabusu olmuş durumda. Çağımızın hastalığı olarak da bilinen stres, mide ve sindirim sistemi rahatsızlıklarından tutun da diğer birçok büyük hastalıkların da davetçisi olarak görülüyor. Stresten kurtulmanın spor yapmak, güzellik merkezlerine gitmek gibi birçok yolu var.

Crysellas markasının tasarımcısı Yeşim Arslanbek doğal taşlarla yapılan aksesuarların da stresi azaltmada etkisi olduğunu söylüyor ve strese karşı koruma kalkanı görevinde olan taşlardan bahsediyor.

Pembe Kuvars Stresten Uzak Tutuyor

‘Sevgi taşı’ olarak ta bilinen Pembe Kuvars korku ve öfkeyi azaltarak kişinin kendisi ile barışık olmasını sağlıyor. Hata duygularını dindirerek stresi gideriyor. Pembe kuvars huzur ve duygu yüklü olduğu için özgüven duygusunu da arttırıyor. Arslanbek’e göre kişinin kendisini olduğu gibi kabullenmesinde önemli bir etkiye sahip olan pembe kuvars taşı, yarattığı tüm bu iyi duygularla kişiyi stresten uzak tutuyor. Sakinleştirici enerjisiyle gerilen sinirleri rahatlatmak için kullanılan Ay taşı ve Jasper ile ise strese bağlı negatif duygular pasifleşiyor. Stresi azalttığı bilinen bir diğer taş ise kan dolaşımının üzerindeki etkisi ve doğada toz halindeyken bulunduğu kırmızı renk sebebiyle ‘kan taşı’ olarak da bilinen Hematit.

Hematit Taşı ile Enerji ve Canlılık

Enerji ve canlılık veren taş olarak bilinen Hematit taşı da strese karşı panzehir görevi görüyor. Karar verme güçlüğü çeken kişilere iyi geldiği bilinen Hematit’in rengi olan gümüş grisi, yardım eli uzatmak ve güçlü karakterlerle ilişkilendiriliyor. Çevreden gelen olumsuz enerjileri pozitif enerjiye çeviren Ametist ve sinirleri yatıştırarak strese bağlı oluşan sağlık problemlerine yardım ettiği bilinen Amazonit Taşının da olumlu etkilerinin büyük olduğunu söyleyen Crysellas’ın tasarımcısı Yeşim Arslanbek, stresin kadınlarda ve erkeklerde aynı etkiyi yaratmadığını söylüyor ve sözlerine şu şekilde devam ediyor;

Kadınlar İş Stresinden Erkeklere Oranla Daha Fazla Etkileniyor

‘’ Stres kadını da erkeği de etkiliyor, ancak kadınlar stres durumunu daha ağır atlatıyor. Kadınların strese karşı psikolojik tepkileri erkeklerden daha yoğundur. Bu sebeple Stresin oluşturduğu psikolojik zarar bayanlarda daha ağırdır. Stres, çalışan bayanlarda diğerlerine oranla çok daha fazla görülmektedir.’’ Diyor. İş stresinden uzaklaşmak için doğal taşları öneren Yeşim Arslanbek, aksesuarların günlük hayattaki önemini vurguluyor ve bayanlara Pembe Kuvars, 
Jasper, Ametist, Amazonit, Ay taşı ve Hematit taşı ile yapılan takıları kullanmalarını öneriyor.


2013-08-16 19:00:00 1475

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup