• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Düşes Camilla Parker'ın yakut kolyesi

Düşes Camilla Parker'ın yakut kolyesi

Düşes Camilla Parker'ın elmas ve yakut işli kolyesinin, bir ay önce ölen Kral Abdullah tarafından hediye edildiği ortaya çıktı.

İngiltere veliahtı Galler Prensi Charles ile evliliklerinin 10'uncu yılını dolduran Cornwall Düşesi Camilla Parker, salı günü Londra'da katıldığı bir galada kıyafetinden çok takılarıyla konuşuldu. Birçok Körfez ülkesinden toplamda servete eşdeğer olanmücevher hediyeler kabul eden Camilla'nın taktığı kolye dikkatleri üzerine çekti. Camilla'nın elmas ve yakuttan oluşan kolyesinin bir ay önce vefat eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah tarafından hediye edildiği öğrenildi. Paha biçilmez değere sahip kolye, Prens William ve Camilla'nın Kral Abdullah'ın vefatından önceki son ziyaretinde 2014'te takdim edildi. 

KIYMETİNİ BİLİYOR 

Çoğu Körfez ülkelerin krallarından gelen mücevherlerden ilki, Prens Charles ile Camilla'nın evliliklerinden bir yıl sonra ziyaret ettikleri Suudi Arabistan'da verildi. 2 günlük ziyarette verilen ilk gerdanlık, elmas ve 37 eş parça yakuttan oluşuyordu. Gerdanlığın o zamanki değeri 1 milyon sterlin (yaklaşık 3.79 milyon lira) olarak hesaplandı. Ayrıca, Camilla'ya Bahreyn Emiri'nden değerli bir bileklik ve saat, Kuveyt kraliyet ailesinden yine değerli taşları taşıyan birer gerdanlık, broş ve kemer, Umman'dan ise gerdanlık hediye edildiği biliniyor. Körfez ülkeleri liderlerinin, Kraliçe Elizabeth'e birçok hediye taktim ettikleri ancak Prens Charles'ın eşlerine verilen mücevheratın "kıymetini sayan" karaktere sahip olduğunu keşfetmelerinden beri önce Diana'ya, şimdi de Camilla'ya ağırlık verdiklerini belirtiyor. 


2015-03-05 07:41:00 526

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup