• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Eterna'dan Royal KonTiki kronograf

Eterna'dan Royal KonTiki kronograf

Efsanevi modeller ve saat yapımcılığında mükemmellik...

Adından da anlaşıldığı gibi, Royal KonTiki Kronograf, yıllardır Eterna koleksiyonlarının karakteristik özelliklerine sahip önceki meşhur modellerden ilham almış. Onlar gibi, son derece fonksiyonel, güvenilir ve sağlam. Ancak yeni model için sadece bu özellikleri söylemek onu anlatmaya yetmez, saatin kronograf özelliği, Eterna’nın geliştirdiği çığır açan bir yenilik ve bu nedenle özel bir vurgu gerektiriyor.

Yeni Royal KonTiki modeli Eterna’nın kendi ürettiği ilk kronograflardan biri. Eterna’nın devrimci modüler yapılı makinesi “kalibre 39” sayesinde, kendinden kurmalı bir mekanizmaya, flyback fonksiyonlu kronograf ve tarih göstergesi eklemek mümkün olmuş ve kalibre 3916A elde edilmiş. Kronometrenin olağanüstü hassasiyeti, garantili 65 saatlik güç rezervi ile birleşince, Royal KonTiki Kronograf, maceraperestler için güvenilir bir ortak olur.

unnamed-(4)-002.jpg

Güçlü erkeksi görünüm

Eterna’nın efsanevi modellerin çizgisinde tasarlanan yeni Royal KonTiki Kronograf, güçlü ve erkeksi tasarıma sahip. Siyah PVD kaplama 42.55 mm kalınlığındaki paslanmaz çelik kasa, ilk bakışta sağlamlık hissi veriyor. Bu da öncelikle bezelden kaynaklanıyor. Saatin en belirgin özelliği, bezelin üzerinde yer alan 5 adet siyah PVD kaplamalı vidanın, meşhur Eterna logosu şeklinde dizilmesi. Ayrıca tepe koruyucu siyah iyon çelikten yapılmış ve kronograf butonları ise kullanım kolaylığı için siyah kauçuk ile kaplanmış. Saat, gücün, mekanik mükemmelliğin ve hassasiyetin sembolüdür.

1473425861_7755.40.50.1289.jpg

Farklı kademeler, sade antrasit renkteki kadranda ilgi çekiyor. Kadranın ortasında güneş ışığı şeklindeki motifin yanı sıra, saat, dakika, saniye ve tarih gösteren alt kadranların etrafı yükseltilmiş yuvarlak bir halka ile çerçevelenmiş. Gümüş renkli alt kadranların ortası ise hafifçe gömük. Saatin indekslerine, saat, dakika ibrelerine uygulanan beyaz superluminova kaplama göze çarpıyor ve olağanüstü kolay okunabilirliği garantiliyor. Ayrıca kronograf ibrelerin fosforlu kırmızı ucuyla farklı bir kontrast sağlanıyor. İki alt kadran ve tarih göstergesindeki gümüş renkli rakamlar siyah zeminde dikkat çekiyor ve zayıf bir ışıkta bile mükemmel okunabiliyor.


2016-09-11 11:09:00 718

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup