• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Favori yüzüklerle gücünüze güç katın

Favori yüzüklerle gücünüze güç katın

Gücünü tarzına yansıtmaktan çekinmeyen kadınlar için tasarlanmış Favori’nin yüzükleriyle, tüm güç elinizde olacak.

Kıyafetinizi tamamlamak için seçtiğiniz takılar sadece aksesuar değil, kişiliğinizle bütünleşen, duruşunuza ahenk katan son dokunuşlardır. Takınızda yer alan taşların rengi de bu ahenge katılarak, şıklığınızı göz alıcı hale getirir. Gösterişin rengi olarak bilinen mor renkli taşlarla süslenen Favori yüzükler, şıklığınıza asalet katmak için dizayn edildi.

Renklerin İmparatoru Mor Rengin Asil Geçmişi…

Favori’nin günlük ve şık bir davette tercih edebileceğiniz yüzüklerinde kullanılan; asaleti ve ağırbaşlılığı simgeleyen mor renginin gücü ve öyküsü yüzyıllar öncesine dayanıyor.

Mor, renklerin sadece doğal yöntemlerle üretildiği dönemlerde, elde edilmesi en zor ve pahalı renkti. Sadece bir gram mor renk elde edebilmek için yaklaşık sekiz bin kabuklu böceğe ihtiyaç duyuluyor, bu da fiyatını inanılmaz boyutlara taşıyordu. Altından bile daha pahalı olması nedeniyle mor renk ile yapılan kıyafet ve eşyalara sadece imparator ve imparatoriçeler ile soylu ve zengin aileler ulaşabiliyordu. Güç ve yüksek mevkiyi simgeleyen bir renk olarak kabul görmesi nedeniyle Bizans İmparatoru Sezar, mor rengi kendisinden başka kimsenin kullanmasını yasaklamıştı.

XV. yüzyıl ortalarına kadar renklerin imparatoru olmayı sürdüren mor, sentetik olarak üretiminin mümkün olmasından sonra maddi değerinden çok şey kaybetse de, günümüzde halen renklerin içinde zenginliği, gücü ve asaleti simgelemeye devam ediyor.

Mor Taşlı Favori Yüzükleri, Bugünün Asil Ruhlu Kadınları İçin Tasarlandı…

Favori, insanın kendine güvenme iç güdüsünü; dinlendirici ve ilham verici duygularını harekete geçirdiği bilinen mor rengi tasarımlarında kullanarak, mor renkte taşlarla süslenmiş Favori yüzükleri, günümüzün asil ruhlu kadınları için tasarlanıyor.

Her zevke uygun, şık ve zarif tasarımlarıyla dikkat çeken Favori, seçkin kadrosu tarafından elde özenle işlenen ürünlerinin tamamı Avrupa’nın en büyük ve modern kuyumculuk tesislerinde üretiyor.


2015-07-28 13:57:00 609

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup