• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

FD Diamond'dan pırlanta gibi fırsat

FD Diamond'dan pırlanta gibi fırsat

FD Diamond, pırlantayı müşterilerinin aldıkları değerden değiştireceğini duyurdu.

Türk insanı için altın önemli bir yatırım aracı… Daha çok yastık altında saklanan altının ekonomiye katkı sağlaması amacıyla bugüne kadar pek çok kampanya gerçekleştirildi.

Özellikle kadınlar birikimlerini altına yatırmaktan yana tercih kullanırken, yine kadınların vazgeçilmezi olan pırlanta hiçbir zaman yatırım aracı olamadı. Çünkü pırlanta değiştirilmek istendiğinde yüzde 30 ila 50 arası değişen bir değer kaybına uğruyordu.

Sektördeki otuz yılı aşkın tecrübesiyle adından sıkça söz ettiren FD Diamond Türkiye’de bir ilke imza atarak müşterilerine, pırlantayı da aldıkları değerden değiştireceğini duyurdu.

FD Diamond Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Şahin; “Türkiye’de pırlanta alındığı değerden değiştirilemiyor, çünkü uluslararası sertifika uygulaması ancak belli bir büyüklüğün üstündeki tek taşlarda uygulanıyor. Sertifikalandırma da bir maliyet getirdiğinden sektörümüzde henüz yaygın değil. Biz rekabetin kaliteyi arttıracağını düşünerek bir ilke imza attık ve tüm ürünlerimizi uluslararası sertifikalandırdık. Böylece tüketici bir ürünü aynı değerden değiştirme şansına sahip olabilecek. 

Kadınların vazgeçemediği pırlanta sadece bir takı değil, yatırım aracı da olabilecek. Firmamızın attığı bu adımın zaman içinde yaygınlaşarak sektöre büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi.


2014-11-22 17:49:00 1626

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup