• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Feminen stilin tamamlayıcısı; Fiaba Date

Feminen stilin tamamlayıcısı; Fiaba Date

Maurice Lacroix’in son modeli Fiaba Date, günümüzün trend kadınına göz kamaştırıcı bir görünüm sunuyor.

Türkiye’deki tek distribütörü Saat & Saat olan Maurice Lacroix’in son modeli Fiaba Date, italyancada “masal” anlamına gelen koleksiyonun son üyesi. Akışkan çizgileri, dikdörtgen atalarına göre daha ince ama çekici kıvrımlarıyla yumuşakca çevreleyerek yeni bir yorum katıyor. Oldukça kullanışlı tarih fonksiyonu ile tamamlanan bu son derece modern saat feminen tarza ve şıklığa yeni ve modern bir standart kazandırıyor.

Maurice Lacroix doğal çekiciliğini, zamanının feminen zevkleriyle, tamamen cilalanmış ya da değerli taşlarla bezenmiş paslanmaz çelik 28 ve 32 mm çapındaki, 30 metreye kadar su geçirmez kasaya sahip Fiaba Date modelinde yansıtıyor. Tepe üzerindeki büyük mavi spinel, gümüş tonlarındaki ya da bembeyaz sedef kadran üzerinde şiirsel “su damlası” etkisi yaratan guilloche desenlerin akuatik modunu yansıtıyor.

aa-042.jpg

“Zamanın bu yeni alımlı yüzü iç tarafı antirefle kaplamalı bombeli safir camla koruma altına alınmış.”

Saat 3 pozisyonundaki yuvarlak tarih penceresi, rodyum ya da pembe altın kaplama bir halka ile çevreleniyor ve ortaya çıkan fiaba masalının son bölümüne vurgu yapıyor. Radyan kesimli yaprak tipi ibreler (32 mm versiyonunda saniye ibresi de dahil olmak üzere) romen rakamlı veya 11 doğal cilalanmış elmas indeksin üzerinde mavi ya da pembe altın kaplama finisajıyla zarafetle süzülüyor. Tüm varyasyonlara cilalanmış paslanmaz çelik, çift renkli paslanmaz çelik veya pembe altın kaplama, bileği nazikçe saran üç parçalı kordon eşlik ediyor ve butonlu katlanabilir klips ile tamamlanıyor.

Bezellerin sade paslanmaz çelik veya daha gösterişli pembe altın kaplama versiyon seçeneği, ona bireysel bir dokunuş sağlıyor. Kadınların sonsuz kişisel tercihlerini karşılamak adına, aynı zamanda doğal cilalanmış pırlantalarla da ışıldayabiliyor: 28 mm üzerine 60 adet ve 32 mm versiyon üzerine 68 adet pırlanta mıhlamalı, toplamda 0.24 ve 0.27 karat.

Maurice Lacroix’nın hassas bir isviçre yapımı (tBc) quartz mekanizma ile donatılmış olan Fiaba Date modeli tarz sahibi modern dişiliğin özünü anlayan ve onunla bütünleşen kadınların doğal aksesuarı.

aaa-008.jpg


2015-08-20 14:01:00 723

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup