• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Gizemli siyah pırlantalar

Gizemli siyah pırlantalar

Elmas kesimli siyah pırlantalar, beyaz pırlantalarla bezendi.

Asırlar boyu Siyah Pırlantanın asil görünümünün ardındaki giz perdesini hiç kimse aralayamamıştır. Günümüze kadar nasıl ve ne zaman oluştuğu jeoloji uzmanları tarafından bile anlaşılamamıştır. Bu nedenle kendine has özel bir dokuya sahip olması ile önem kazanır.

Siyah pırlanta ile ilgili dikkat çekici teori, insanlık tarihi öncesi, Amerika ve Afrika kıtaları ayrılmadan önce oluştuğudur.

Bu değerli taşı diğer taşlardan ayıran en önemli özelliği mat olmasına rağmen ışığın tamamını emebilmesi ve böylece olağanüstü bir ışıltıyla kendini göstermesidir.

Kesimi en zor taşlardan olan siyah pırlanta, pürüzsüz görüntüsü ile oldukça sofistikedir.

unnamed-(2)-010.jpg

Asilliği ile yüzyıllardır etki yaratan siyah güzellik , sırlarla dolu yolculuğu boyunca, bir çok hikayede önemli bir rol oynamıştır.

Ariş Pırlanta, siyah pırlantanın farkını ortaya koyan Lav Koleksiyonu’nu yeni tasarımlarıyla genişletti. 

Koleksiyon siyah beyaz çizgiler, simetri ve ritmik olarak biçimlendirilmiş tasarımlardan oluşuyor. Siyah pırlanta, gizemin ve tutkunun rüzgarını taşırken, beyaz pırlantalar sonsuz ışık oyunlarıyla ön plana çıkıyor. Siyah ve beyaz, her ikisi de kendi güzellikleriyle var olup, Lav Koleksiyonu’nda mücevhere birlikte imza atıyorlar.


2016-08-19 13:44:00 724

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup