• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Grand Seiko, Seiko'nun en iyisi

Grand Seiko, Seiko'nun en iyisi

Seiko Watch Corporation ilk Hi-beat GMT özelliğe sahip yeni kalibresini tüm dünyaya sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

9S86 kalibre, 2009 yılından bu yana üretilen Grand Seiko’nun en özel kalibresi olarak bildiğimiz 9S85 in geliştirilmiş versiyonu. 9S86, mevcut kalibrenin tüm özelliklerine sahip olmasının yanı sıra oldukça kolay ayarlanabilen 24 saatlik GMT ibresi ile fark yaratıyor.

Japonya’da hızla artan başarı grafiğiyle, Avrupa ve diğer ülke pazarlarında yükselişiyle, Grand Seiko koleksiyonu 2014’te yeni modeller ile genişliyor. Yeni eklenen 2014 modelleri, Grand Seiko’nun sade ve güçlü çizgisini yansıtmaktadır. Bütün Grand Seiko saatlerinde, mümkün olan en hassas, en rahat okunabilen, en kolay kullanılabilen ve en dayanıklı saati yaratmak için el işçiliği ve ileri teknoloji birleşerek saatçiliğin temel esasları sergilenmektedir.

aa-014.jpg

Hi-beat 36,000 GMT Limited Edition. Geleneksel saat yapımcılığı, sanat seviyesine yükseldi.

2014 yılının öne çıkan modeli, Hi-beat 36,000 GMT Limited Editon, özellikle yeni kalibreyi sunmak için tasarlandı. Hem görünüm hem de performans olarak, Seiko’nun mekanik saat yapımcılığındaki mükemmelliğini göstermektedir. Günde +5/-3 saniyelik yüksek hassasiyetteki kalibre, 55 saatlik güç rezervine sahiptir. Akrepin bağımsız bir şekilde ayarlanabilmesi sayesinde GMT ibresi ikinci bir zaman göstergesi olarak ta kullanılabilir. Uluslararası seyahat edenler için de mükemmel bir saat.

Kasa tasarımında, 2013 Baselworld’de sergilenen ve büyük beğeni toplayan 44GS modeline bağlı kalındı. Bu model, Grand Seiko’nun ikonik 44GS tasarımının çağdaş bir yorumu olmasıyla beraber çok parlak, pürüzsüz yüzeye ve bilekte mükemmel bir rahatlığa sahip. Kadranın güzelliği, kasanın sadeliğini tamamlıyor. Tüm mekanik Grand Seiko saatlerinin el işçiliğiyle tasarlandığı, üretildiği ve parçalarının bir araya getirildiği Shizukuishi Saat Stüdyosunun geniş pencerelerinden görülen Iwate Dağı, kadranın zarif ve güzel desenine ilham veriyor. Stüdyonun Morioka yakınlarında Kuzey Japonya’nın yüksek tepelerindeki konumunun doğal güzelliği, Seiko saat yapımcılarının hem ilham hem gurur kaynağıdır. Kasa arkasından görülebilen Grand Seiko amblemli titanyum rotoruyla da göz kamaştırıyor. Rotor anodik oksidasyon işleminden geçerek özel bir altın renge bürünüyor. Rotorunda, yüksek elastikiyet ve titreşim emici özellikleri sayesinde bozulmayı ve rulman üzerindeki baskıyı azaltması sebebiyle titanyum kullanılması tercih edilmiştir.

Bu model sadece 600 adet sınırlı sayıda üretilmiştir. Üç farklı renk seçeneği sunan modelin 600 adetle limitli yeşil kadran versiyonu bir adım öne çıkarken, siyah ve beyaz kadranlı diğer versiyonları da oldukça ilgi çekici.

SBGJ005 Modeli Özellikler;

9S86 Mekanik Kalibre
Elle de kurulabilen otomatik makine
Hassasiyet: +5/-3 saniye (günde)
Güç rezervi: Yaklaşık 55 saat
Titreşim hızı: 36,000 saatte
Kasa:Paslanmaz çelik
Kasa çapı: 40.0mm, Kalınlık: 14.0mm
Cam:Yansıma yapmayan safir cam
Kilitli tepe
Vidalı safir şeffaf arka kapak
Su geçirmezlik: 100 metre, Manyetik rezonans: 4,800 A/m
Kayış;Kilitli kelebek tokalı paslanmaz çelik bilezik
Limited Edition: 600 adet


2014-09-07 12:12:00 1630

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup