• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Her ay 1 milyon dolar değerinde takı kayboluyor

Her ay 1 milyon dolar değerinde takı kayboluyor

Türkiye’de her ay milyonlarca TL değerinde mücevherat çalınıyor.

Bu hırsızlık olaylarının önemli bir bölümü nakliye sürecinde yaşanıyor. Altın Çarşı bu gibi riskleri öngörerek, Türkiye’deki birçok büyük üretici ve kuyumcu gibi, güvenli teslimat ve sigortacılık hizmetleri için OneService’i tercih ediyor. Altın Çarşı Kurucu Ortağı ve CEO’su Ali İlhan Tireli, OneService’ten aldıkları hizmetin teslimat sürecinde riskleri ve maliyeti azalttığını ve Altın Çarşı üyesi kuyumculara büyük avantaj sağladığını vurguladı.

Türkiye’de resmi rakamlara yansımasa da her ay milyonlarca TL değerinde mücevheratın çalınması, özellikle nakliye sürecinde güvenlik önlemlerinin artırılmasını gündeme getiriyor. Türkiye’deki birçok büyük üretici ve kuyumcu, güvenli teslimat ve sigortacılık hizmetleri için OneService’i tercih ediyor.

Mücevher üreticilerine ve kuyumculara ürünlerinin sigortalanarak taşınması için profesyonel hizmet sağlayan OneService, mücevherat taşımacılığında Türkiye’de 20 ilde sabit ofisi ve 76 ilde zırhlı araç ve silahlı personeli ile sigortalı dağıtım ağı olan tek marka olarak, her yıl 100 binlerce paketi yüzde 100 sigortalı olarak alıcılara ulaştırıyor.

Her ay 1 milyon Dolar’lık takı kayboluyor’

Kısa sürede 62 ilden 2 bine yakın kuyumcunun üye olduğu Altın Çarşı’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Ali İlhan Tireli, “OneService ile işbirliğimiz sayesinde, siparişlerimizi sigortalı olarak, silahlı eleman eşliğindeki zırhlı araçlarla Türkiye’nin her noktasına 1-3 gün içinde teslim ediyoruz. OneService hizmeti, teslimat sürecinde riskleri azaltarak yüksek değerli ürünlerin nakliyesinde maliyetlerin azaltılmasında önemli rol oynuyor” dedi.

OneService İcra Kurulu Başkanı Kadir Gözkara ise Türkiye’de her ay en az 1 milyon Dolar’lık takının nakliye sırasında çalındığına veya kaybolduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:“OneService, kapıdan kapıya sigortalı taşıma, fuarlarda taşıma ve günlük kasalama, İstanbul içinde mağaza zincirleri olan firmalara sigortalı taşıma gibi farklı hizmetleriyle kuyumculuk sektörünün kurumsallaşmasına önemli bir katkı sağlıyor”.


2015-03-23 15:31:00 456

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup