• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

İlahi aşkın simgesi ''Vav'' Kolyeler

İlahi aşkın simgesi ''Vav'' Kolyeler

Favori, hat sanatında çizilmesi en zor harf olarak kabul edilen Vav harfini, kolyelere dönüştürerek tasarımdaki marifetini bir kez daha ortaya koyuyor.

‘Vav’ harfi Arapça’da yaradanın tekliğini, yaratılanınsa çokluğunu anlatır. Aynı zamanda ‘Sana yöneldim, sana güvendim’ anlamına gelen bir yemindir. Hattatların güzel yazabilmek için birbirleriyle yarıştığı ‘Vav’ harfi ; Favori tasarımcılarının elerinde, tasavvufi motiflerle ve zirkon taşlarla yeniden yorumlanarak birbirinden zarif  kolye formlarına dönüştü.

Vav harfi; harflerin taşıdığı sayı değerlerine dayanan Ebced hesabında 6 rakamına denk gelir ki; bu yönüyle aynı zamanda imanın 6 şartını temsil ettiği söylenir. İçinde bulunduğumuz barış ve sevgi ayı olan Ramazan’da Vav kolyeler; denge, sabır, hoşgörü, bolluk ve bereket getirmek için yeni sahiplerini bekliyor.

Her zevke uygun, şık ve zarif tasarımlarıyla dikkat çeken Favori, seçkin kadrosu tarafından elde özenle işlenen ürünlerinin tamamı Avrupa’nın en büyük ve modern kuyumculuk tesislerinde üretiyor.

aa-041.jpg


2015-07-08 13:12:00 1792

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup