• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

İşte dünyanın en pahalı elması !

İşte dünyanın en pahalı elması !

Güney Afrika'daki Cullinan madeninde 29.6 karatlık elmas bulundu.

Güney Afrika'da başkent Pretoria yakınlarında bir madende on milyonlarca dolar değerinde çok nadir görülen 29.6 karatlık bir elmas bulundu.

2 MİLYON DOLARDAN SATIŞA ÇIKARILACAK

Petra Diamonds şirketi, başkent Pretoria yakınlarındaki Cullinan madeninde bulunan Elmasın meşe palamudu büyüklüğünde olduğunu ve dünyanın en çok aranan türde "olağanüstü" bir elmas olduğunu açıkladı. Şirket, 3,106 karat ile bugüne kadar bulunan en büyük Mavi elmas olan cevherin işlendikten sonra karatının 2 milyon dolardan satışa çıkarılacağını bildirdi.

"BUGÜNE KADAR BULUNAN EN ÖNEMLİ PARÇA"

Petra Diamonds CEO'su Johan Dippenaar, parçanın bugüne kadarki en pahalı elmas olabileceğini belirterek, "Bu muhtemelen Mavi elmas türünde bugüne kadar bulunan en önemli parça" dedi.

Geçtiğimiz yıl aynı madende bulunan 25.5 karatlık elmas, 16.9 milyon dolara satılmıştı. 2008'de bulunan ve "Yusuf'un Yıldızı" ismi verilen bir diğer elmas ise 9.49 milyon dolara alıcı bulmuştu.

LONDRA'DA SERGİLENİYOR

Petra Diamonds'ın sahibi olduğu Güney Afrika'daki Cullinan veTanzanya'daki Williamson madenlerinden çıkarılan elmaslar, Londra'dakiBuckingham Sarayı'nda sergileniyor. Bu elmaslar, dünyanın en nadir ve en değerli parçaları olarak görülüyor.


2014-08-26 12:41:00 743

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup