• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Karun Hazineleri mücevherlere ilham veriyor

Karun Hazineleri mücevherlere ilham veriyor

Karun Hazinelerinden ilham alınarak tasarlanan mücevherler, dunyatakilari.com'da satışta…

Dünyatakilari.com, binlerce yıllık dünya tarihinin hikayeli takı ve aksesuarlarının yanı sıra, günümüzün en son trendlerini yansıtan binlerce çeşit giyim, ev ve ofis aksesuarının bir arada bulunabildiği online satış sitesi olarak hizmet vermeye başladı. Sitede her biri alanında uzmanlaşmış Kokka, Masthev ve Kafta adına üç farklı marka yer alıyor.

Kokka kategorisinde, farklı dünya kültürlerinin hikayeli takıları esasına saygılı bir anlayışla tasarlanıp üretilirken; Masthev kategorisinde çağdaş çizgi mottosuyla takı ve aksesuarlar; Kafta kategorisinde ise ev veya ofiste kullanabilecek sanatsal obje ve aksesuarlar yer alıyor.

Sitenin Kokka kategorisinde bulunan ‘Karun Hazineleri’ koleksiyonu, sahip olduğu hikaye ve sıra dışı tasarımlarla ön plana çıkıyor.

karun-hazineleri-2.jpg

Uşak/Toptepe tümülüs mezarında bulunan aslan başlı cam bilezikten esinlenilerek tasarlanan bilezik, Karun Hazineleri’ne ait en değerli parçalardan biri… Koleksiyonun da en gözde ürünlerinden…  Bunun yanı sıra Karun Hazineleri’nin kuşkusuz en değerli ve en ünlü parçası ‘Kanatlı Denizatı’da, koleksiyonda kolye olarak karşımıza çıkıyor. Kolyenin orijinali, Uşak Arkeoloji Müzesi'nden çalınmış ve uzun uğraşılar sonucu Mart 2013'te ait olduğu müzeye geri iade edilmiştir...


2014-10-16 01:36:00 1570

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup