• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Mücevherler yarışmalar ile ışıldıyor !

Mücevherler yarışmalar ile ışıldıyor !

Yarışma Fabrikası kurucu ortağı Begüm Vatansever, mücevherat sektöründe yapılacak tasarım yarışmalarının önemini anlatıyor.

Mücevher bir estetiktir. Mücevherlerin içindeki ruh, kendini gösterdiği rengi, dokusu ve yapısı farklı duygulara dokunur. Bu alanda ülkemizde sayılı mücevher ustası olduğu gibi, bir çok yetenekli genç de var.

Bu gençlerin önünü açmayı hedefleyen Yarışma Fabrikası kurucu ortağı Begüm Vatansever şunları aktarıyor. “Mücevher tasarım yarışmaları fark yaratmayı hedefleyen kurum ve bireyler için bulunmaz birer fırsat. Bireylerin kendilerini gösterebilecekleri bir alan yaratırken, kurumlar içinde kendilerine üreten ve başarılı mücevher tasarımcılarının gözlere ışık saçan eserlerini fark etmelerine olanak sağlamayı hedefliyoruz.“

Mücevher gibi estetik olguları içinde barındıran niş pazarlarda, üreten başarılı gençlere ulaşmanın zor olduğunun altını çizen Vatansever: “Eğitime, bilgiye hızla ulaşabildiğimiz bu dönemde, gerçek yetenekleri keşfetmek bu kadar zorken, biz Yarışma Fabrikası olarak yeteneklerin önünü açmak, bu özel yetilerini sergileyebilmelerine olanak sağlıyoruz.

Tasarımcının bir yarışmaya katılırken, her zaman özgür olabilmesi ve yarışma şartlarına takılmadan birşeyler üretmesi en önemli gerekliliktir.”

Mücevher yarışmaları ile ses getiren eserler yaratmanın üstünde duran Begüm Vatansever, Türkiye’nin ilk yarışma ajansı Yarışma Fabrikasının organize ettiği ve edeceği mücevher yarışmaları ile üreten bireylere fırsat yaratacağı aşikardır.


2014-03-19 16:23:00 1188

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup