• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Ödüllü tasarımcının öne çıkan mücevherleri

Ödüllü tasarımcının öne çıkan mücevherleri

Ödüllü Mücevher Tasarımcısı Pınar Öner’in ocak ayında öne çıkan tasarımları...

Mücevher tasarımı alanında ABD’de düzenlenen, dünyanın en prestijli mücevher yarışmalarından, “Couture Design Awards 2013”ün  Bridal Kategorisi’nde özel ödül alan Pınar Öner, Aralık ayında ilk mağazasını Nişantaşı Milli Reasürans’da açtı. Pınar Öner bu prestijli ödüle Selçuklu Sanat Koleksiyonu’ndaki 18 ayar altın, sıcak mine ve 1.5 karat pırlanta kullanarak tasarladığı yüzükle layık görüldü.

MÜCEVHERLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN

Mücevher Tasarımcısı Pınar Öner Hakkında

Ödüllü mücevher tasarımcısı Pınar Öner, ilk mağazasını Nişantaşı Milli Reasürans’da açtı.  “Pınar Öner Design Atelier” ismini taşıyan mağazada bu ödüllü tasarımın yanı sıra, Öner’in Anadolu medeniyetlerinin izlerini taşıyan altın, değerli taş ve sıcak mineyle karakterize olmuş sekiz mücevher koleksiyonu da mücevher severlerin beğenisine sunuluyor.

2014’ün ilk döneminde satışa sunulan Bizans Sanatı, Fleur De Lys, Hitit Sanatı, İyonyalı, Zeytin, Osmanlı, Selçuklu Koleksiyonları, 18-22 ayar altın, değerli ve yarı değerli büyük taşların yanı sıra, mine gibi tekniklerin birleşiminden oluşuyor. Günlük kullanımdan en özel zamanlara, farklı stillerle kombin oluşturabilecek koleksiyonlar, yüzük, küpe ve pandantif serilerini içeriyor.

Pınar Öner’in Tasarım Karakteristiği

Genç mücevher tasarımcısı koleksiyonlarında Anadolu’nun eski uygarlıklarına ait motif, duygu ve kültürel çizgilerden esinleniyor. Geometride deha sahibi Selçuklular’dan ilk kuyumcular olan Hititler’e, Yunan tanrısı İyon’un oğulları ve kızları İyonyalılar’a kadar Anadolu’nun farklı kültürel etkilerini taşıyan mücevherler geçmişle günümüz arasında estetik bir köprü kuruyor.

Eski metinler, folklor, antik kalıntılar ve eserlerden ilham alan Öner, koleksiyon tasarım sürecinde eşsiz motifler, üslup öğeleri veya tasarım desenlerinin peşinde Anadolu’yu karış karış geziyor. Öner, her yeni tasarım yolculuğunun başında, o yolla ilgili kapsamlı araştırmalar yapıyor. Tasarım aşamasının ardından tasarımın kendisi kadar önem verdiği işçilik sürecine başlayan Öner koleksiyonlarını, Kapalıçarşı’daki atölyesinde hayata geçiriyor. Öner, koleksiyonun taş mıhlama ve sıcak mine haricindeki tüm üretimini, milimetrik bir işçilik ve titizlikle kendisi gerçekleştiriyor.

Öner’in koleksiyonlarının en karakteristik özellikleri arasında, motif ve kültürel izlerin yanı sıra, mücevherin oranı, kullanım rahatlığı, seçilen malzemenin tasarım öğelerine uyumu, hikayeyi taşıma gücü ve sıcak mine uygulamaları yer alıyor.


2013-12-13 13:42:00 943

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup