• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Sadekar online shop açıldı

Sadekar online shop açıldı

Çok sevilen tasarımlara artık çok kolay ulaşabilirsiniz.

Adını, “taşlı ya da taşsız mücevherlerin, altın, platin gibi değerli madenlerden yapılmış kısımlarını üreten kimse” anlamına gelen “Sadekar”dan alan mücevher tasarım markası Sadekar Mücevher, sadekar.com.tr ile artık online satışta.

Türkiye’de mücever sevenlere adının anlamını öğreten ve bu sayede üzerinde yaşadığımız kadim coğrafyada gelmiş geçmiş bütün usta Sadekarlara vefa gösteren Sadekar’ ı artık herkes tanıyor. Başladığı günden bu yana farklı, özel, zevkli çizgisini bozmayan, özenli ve titiz işçiliğiyle hak ettiği ilgiyi gören Sadekar, yaş gününü online shop uygulamasıyla kutluyor.

Bundan böyle Sadekar ürünleriyle müşterileri arasında hiçbir sınır yok. Yeni Online Shop uygulamasıyla zaman, mekan problemi ortadan kalkmış durumda. İster gecenin bir yarısı, evdeki kanapenizde ayaklarınızı uzatıp dinlenirken, ister iş yerinizde bir mola anında kahvenizi içerken, istediğiniz Sadekar ürününe bakabilir, inceleyebilir, güvenle sipariş edebilirsiniz.

Her şey sizin elinizde. İster kendinize hediye edin, ister arkadaşınıza.

Markanın sahibi, tasarımcı Dilek Dönmez Ağyel tarafından tasarlanan ve 35 yıllık usta Sadekarın tezgahından çıkan tasarımlar, 14 ayar altın ve değerli taşlardan oluşuyor. Tamamı el yapımı ve son derece titiz bir işçilikle üretilen mücevherler, farklı tasarımlarıyla da Sadekar Mücevher’ in her zamanki sıradışı olma özelliğini yansıtıyor.

Özellikle kolye ve bilekliklerinin çok beğenildiğini belirten Dilek Dönmez Ağyel, “Oryantelist ruhu yalın bir şekilde yansıttığımız tasarımlarımıza, artık Sadekar OnlineShop’tan ulaşabilirsiniz” dedi.

Marka ve ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek ve ürün siparişi vermek isteyenler www.sadekar.com.tr adresini ya da sadekarmucevher instagram hesabını ziyaret edebilirler.

Sadekar Ne Demek?

Günümüzde oldukça az bilinen bir meslek olan “Sadekar”, Farsçada, taşlı ya da taşsız mücevherlerin, altın, platin gibi değerli madenlerden yapılmış kısımlarını üreten kimse” anlamına geliyor. Mücevher sektöründe, değerli madenlerden yapılmış, daha taşları takılmamış ve cilalanmamış ürüne “sâde” deniyor. Düz bir plakadan oluşan maden, Sadekarın elinde göz kamaştırıcı bir mücevhere dönüşüyor. Bu noktada işin içine, yaratıcılık, özgünlük, farklılık gibi unsurlar girip, ortaya çıkan ürünler gerçek birer tasarım olduğu için Sadekarlık, zanaattan çok bir sanat, Sadekar da zanaatkâr değil, sanatkâr olarak kabul ediliyor.


2015-12-31 12:25:00 619

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup