• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Şahika Ercümen Seiko ile rekor hazırlığında

Şahika Ercümen Seiko ile rekor hazırlığında

Şahika Ercümen SEIKO Prospex ile yeni dünya rekorunu kırmaya hazırlanıyor.

Aydın Saat, Türkiye Distribütörlüğünü yaptığı Seiko’nun, profesyonel doğa sporcuları için ürettiği "Seiko Prospex" koleksiyonu ile, Türkiye’nin profesyonel doğa sporcularını destekliyor. Aydın Saat’in ülkemizde Seiko Prospex ile bu yıl desteklediği ilk profesyonel doğa sporcusu, serbest dalış kategorisinde dünya rekorunu elinde bulunduran Şahika Ercümen.  

Şahika Ercümen, 23-25 Temmuz tarihleri arasında, Kaş Antalya’da en derine tüpsüz inerek SEIKO Prospex ile dünya rekoru kırmaya hazırlanıyor..

Tüm rekor denemelerinde olduğu gibi bu dalışını da bir sosyal sorumluluk projesiyle birleştiren Ercümen, bu sefer nefesini nesli tükenmekte olan Akdeniz fokları için tutuyor.

Ercümen, rekor denemesi sonrasında; Türkiye’nin ilk engelli dalış eğitmeni Ufuk Koçak’la birlikte dalarak, Koçak’ın bu dalda rekor kıran ilk engelli sporcu olmasına da tanıklık edecek.

Seiko Prospex. Profesyonel Sporcular için Profesyonel Saatler

Gerçek saat yapımcıları için, ister denizde, ister karada veya havada olsun, macera sporları en büyük mücadeledir. 1965’te ilk dalgıç saatini ürettikten bu yana Seiko, tam anlamıyla profesyonel özellikler gerektiren saatlere ihtiyaç duyulan spor dalları ile uğraşanların beklentilerini her zaman yerine getirdi. Şimdi Seiko spor saatlerdeki uzmanlığını tek bir koleksiyonda topluyor. Seiko Prospex. Prospex’in kelime anlamı ise Professional Specification’dan geliyor.

Prospex Dalgıç Saati

Yeni Prospex Kinetic GMT Diver’s da iki parçalı kasa konstrüksiyonu kullanılmış, tıpkı efsanevi 1975’teki model gibi. Ama bu sefer modernize edilmiş bir tasarıma sahip. Prospex, isminin ifade ettiği gibi, profesyonel özelliklere sahip. 200 metre su geçirmezlik ile birlikte, onu benzersiz yapan bir tasarım yeteneği sunuyor. Öyle ki, dış kasanın yan penceresinden bakıldığında iç kasa net bir şekilde görülebiliyor.

Kadranın benzersiz tasarımı okunabilirliği ön plana çıkarıyor. Saatin özelliklerindeki profesyonel seviye, detaylara bakıldığında daha net anlaşılıyor; 3 boyutlu indeksler, safir cam üzerindeki yansımayı önleyen kaplama ve tek yönlü bezelin hassas ve güvenilir işlevi.

Dalgıçlık için mükemmel bir teknoloji olan Kinetic makinede, günde 1 saniye hassasiyet ile Seiko’nun pil değişimi gerektirmeyen eşsiz Kinetic teknolojisi bir arada sunuluyor.

Kinetic GMT Diver's SUN019P ve SUN021P modelleri, çelik bilezik veya dayanıklı, esnek ve uzun ömürlü tasarlanmış silikon kayış ile sunuluyor. Kinetic GMT Diver’s, geleneksel Seiko tasarımına sahip ancak en son tasarım ve teknoloji ile güncellenmiş.


2014-07-16 11:41:00 1890

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup