• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Seiko dalgıç saatleri 50 yıldır sizinle !

Seiko dalgıç saatleri 50 yıldır sizinle !

Prospex Marinemaster, Seiko Dalgıç Saatlerinin 50 yıllık mükemmellik yolcuğunu kutluyor.

Seiko ilk dalgıç saatini 1965 yılında üretti. Aradan geçen 50 yıl içinde, saat yapımcılarının en zorlu alanlarından birinde, Seiko mükemmel başarılara imza attı ve adından çok söz ettirdi. Dalgıç saatinde titanyum kasanın ilk kez kullanılmasından akordeon tarzı kayışın bulunuşuna, iki kademeli kasadan benzersiz okunurluğa sahip kadran indekslerine ve akrep-yelkovana kadar birçok yenilikte Seiko, alanında öncü oldu. Seiko, ISO 6425 standardının Seiko'nun kendi standardına dayanılarak geliştirilmesinden ayrıca gurur duyuyor. Bugün, Seiko dalış (dalgıç) saatleri, dünyada mükemmelliğin ölçütü haline geldi.

2015 yılında piyasaya sunulan iki yeni Marinemaster modelinden yeni gelişmeler

Marinemaster serisi, profesyonel bir dalgıcın ihtiyacı olan güvenlik ve hassasiyeti sağlama konusunda çok eskiye dayanan bir üne sahipti. Marinemaster serisine eklenen iki yeni saat, Seiko'nun dalgıçların ihtiyaçlarını karşılamaktaki 50 yıllık deneyiminin en somut göstergesidir ve bir kez daha, dalgıç saatleri teknolojisinin sınırlarını zorlamaktadır.

Marinemaster 1000m Profesyonel  Dalgıç Saati

Yeni Marinemaster 1000m Profesyonel  Dalgıç Saati, 1975 yılında tasarlanan modelde olduğu gibi, artık Seiko profesyonel dalgıç saatlerinin patentli ürünü olan iki kademeli kasa yapısına sahiptir. İç katmanın dayanıklılığı, özel tasarlanmış L şeklindeki conta ve camın içine oturtulduğu vidalı çerçeve sayesinde saatin helyum geçirmezliği gerektiği ölçüde sağlanmıştır. Böylece saat, derin satürasyon dalışlarında güvenle kullanılabilir. Dış kasada seramik kullanımı, kasanın şoklara karşı direncini arttırır, ayrıca bezelin istenmeyen dönüş hareketini önler. 2014 Eylül’de Seiko profesyonel dalgıç saatlerinin kasası hayal edilebilecek en zor testlere tâbi tutulmuştur; Uzaktan kumandalı denizaltı araştırma gemisi KAIKO 7000 II nin dış gövdesine sabitlenen saatler, 3000 m. derinliğe kadar mükemmel çalışmıştır.

Bu yeni tasarım özellikle dalgıç saatlerine göre ayarlanmış mekanik bir kalibre içerir. 8L35 kalibre, Seiko'nun Shizuku-ishi Saat Stüdyosu'ndaki usta zanaatkârlarca üretildi ve monte edildi. Seiko’nun yenilenen lumibrite özelliği sayesinde akrep-yelkovan ve indeksler %60 daha uzun süreli parlaklığını korur. Daha fazla dayanıklılık sağlamak için de kayış, güçlendirilmiş silikondan yapılmıştır.

Marinemaster 1000m Profesyonel Hi-Beat 36000, "Sınırlı Sayıda Üretim"

Marinemaster 1000 metre Professional Hi Beat 36,000 modeli, 50.yıl şerefine özel tasarlanan bir dalgıç saatidir. Tasarımında, Seiko'nun 1960 lardaki ilk "hi-beat" dalgıç saatinden izler taşır; ancak, özellikleri bakımından alanının en ilerisindedir. Tek bir parçadan oluşan titanyum kasası, L şeklindeki conta ve diğer özellikleri sayesinde helyum geçirmez ve satürasyon dalışlarına uygundur. Ekseni etrafında dönebilen bezel, saat 12:00 ve 6:00 konumlarının hemen yanından, dört vidayla kasaya sağlamca oturtulmuştur. Kadran okunurluğunu arttırmak için yeni Lumibrite özelliği kullanılmıştır. 8L55 makine özellikle dalgıç saatlerinde kullanılmak üzere yeniden tasarlanmıştır. Saatte 36,000 titreşimle çalışan ve 55 saatlik güç rezervine sahip olan bu kalibre Seiko'nun Shizuku-ishi Saat Stüdyosu'ndaki usta zanaatkârlar tarafından monte edilmiştir. Her saat, uzatıcı klipsli titanyum bilezik ve güçlendirilmiş siyah silikon kayışla, özel kutusu içinde sunuluyor. Her biri kendine ait seri numarasıyla 700 adet sınırlı sayıda üretilmiştir.

Prospex Koleksiyonu: denizde, havada ve şimdi de karada

Baselworld 2014’te tanıtılan Prospex, daha şimdiden Seiko Koleksiyonunun en vazgeçilmezlerinden olmuştur. Prospex, en zor koşullarda bile hassasiyet ve güvenilirlik sağlayabilen geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Prospex, deniz ve hava sporlarının zorluklarına dayanmak ve o koşullarda düzgün çalışmak için üretilen modellerine ek olarak 2015 yılında kara versiyonu ile de yerini alacak. Yeni kara sporları modeli, dağcılık ve diğer macera sporları için mükemmel bir model.  Kinetic GMT makine günde- 1- saniye hassasiyetinde ve pil değişimi gerektirmez. Yastık şeklindeki kasası dayanıklı ve içinde güvenli, hızlı yön tayini için bir pusula bulunan döner çerçevenin rahatça kullanımını sağlıyor.


2015-09-03 13:18:00 770

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup