• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Seiko'nun yeni elit koleksiyonu: Prospex

Seiko'nun yeni elit koleksiyonu: Prospex

Şimdi Seiko Prospex, Seiko’nun spor saatlerdeki uzmanlığını tek bir koleksiyonda topluyor.

Gerçek saat yapımcıları için, ister denizde, ister karada veya havada olsun, macera sporları en büyük mücadeledir. 1965’te ilk dalgıç saatini ürettikten bu yana Seiko, tam anlamıyla profesyonel özellikler gerektiren saatlere ihtiyaç duyulan spor dalları ile uğraşanların beklentilerini her zaman yerine getirdi. 

1964 yılında Seiko, dünya çapındaki spor müsabakaları için süre ölçme teknolojileri geliştirerek yeni bir standard oluşturacak süre ölçme ve skor cihazları üretti. Birden çok spor dalında kullanılabilen süre ölçme ve skor cihazları ile gösterge sistemlerinin sayısı 1278 adetten az değildi. O zamandan bu yana spordaki mücadele, dünya çapında gerçek spor tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap veren teknolojiler, fonksiyonlar ve gösterge sistemleri geliştirmek için Seiko’ya ilham kaynağı oldu.

Bilhassa dalgıç saatlerindeki akordeon veya dalgalı kayış stili, yüksek okunabilirlik sağlayan geniş ok uçlu ibreleri ve iki parçalı kasa konstrüksiyonu gibi özellikleri ile çığır açan Seiko teknolojileri bugün, dünya çapında kabul gören standartlara oturmuş. Buna benzer olarak, Seiko’nun uçuş saatleri için icat ettiği trigonometrik ölçümleri yapabilen hesap cetveli, pilotların uçuş esnasında hesap yapabilmelerini sağladı.

Yeni dalgıç ve uçuş saatleri ile Prospex, bu eski geleneğin en son tanımını temsil ediyor.

Prospex Dalgıç Saati

Yeni Prospex Kinetic GMT Diver’s da aynı iki parçalı kasa konstrüksiyonu kullanılmış, tıpkı efsanevi 1975’teki model gibi. Ama bu sefer modernize edilmiş bir tasarım hakim. Prospex, isminin ifade ettiği gibi, profesyonel özelliklere sahip. 200 metre su geçirmezlik ile birlikte, onu benzersiz yapan bir tasarım yeteneği sunuyor. Öyle ki, dış kasanın yan penceresinden bakıldığında iç kasa net bir şekilde görülebiliyor.

Kadranın benzersiz tasarımı okunaklılığı ön plana çıkarıyor. Saatin özelliklerindeki profesyonel seviye, detaylara bakıldığında daha net anlaşılıyor; 3 boyutlu indeksler, safir cam üzerindeki yansımayı önleyen kaplama ve tek yönlü bezelin hassas ve güvenilir işlevi.

Dalgıçlık için mükemmel bir teknoloji olan Kinetic makinada, günde 1 saniye hassasiyet ile Seiko’nun pil değişimi gerektirmeyen eşsiz Kinetic teknolojisi bir arada sunuluyor.

Kinetic GMT Diver's SUN019 Modeli, çelik bilezik veya dayanıklı, esnek ve uzun ömürlü tasarlanmış silikon kayış ile sunuluyor. Kinetic GMT Diver’s, geleneksel Seiko tasarımına sahip ancak en son tasarım ve teknoloji ile güncellenmiş.

Prospex Aviation Solar Kronograf

Prospex Aviation Solar Kronograf, bir Seiko klasiğinin yeni modern yorumu. 1972 yılında Seiko Flight Computer uçuş saatlerinde yeni bir standart oluşturmuştu ve bugün ileri özellikleri ile solar aviation kronografta hayat bulan bir gelenek başlatmıştı.

Trigonometrik hesap cetveli sayesinde mesafe ve hız ölçümü, yakıt ve yağ tüketim hesabı döner çerçevede yapılabilirken, kronograf ile geçen süre 60 dakikaya kadar ölçülebiliyor. Gücünü sadece ışıktan alan saat, pilotların uçuşları esnasındaki en önemli gereksinimlerini, en güvenilir şekilde elde etmelerini sağlıyor. ( Aviation Solar Chronograph SSC261)

Denizde, karada ve havada mükemmel süre ölçme ve güvenilirlik

Macera sporları sınır tanımaz. İster denizde, ister karada, ister havada olsun, macera sporlarına meraklı olanlar, Prospex saatin en elverişsiz koşullarda bile mücadele edebildiğini, hassas ve güvenilir olduğunu görecekler. Prospex performans ve devamlılık için tasarlandı. Spor saat alanında geniş bir ürün yelpazesi sunan Prospex koleksiyonunda Kinetic, solar, quartz ve mekanik olmak üzere Seiko’nun tüm teknolojileri kullanılıyor. Dünya spor saatleri alanında önemli bir referans noktası olarak, Sportura ve Velatura’nın yanında yerini aldı bile.

SUN019 Kinetic GMT Diver’s özellikleri:

·Kalibre : 5M85 Kinetic GMT
Gücünü vücüdunuzun hareketinden alır.
Güç rezervi: Yaklaşık 6 ay
Güç rezervi göstergesi
Kolay ayarlanabilir GMT ibresi
Hassasiyet: Ayda +/-15 saniye (5. ile 35.C sicaklık arasında)
Çap: 47.5mm
Paslanmaz çelik kasa
Su geçirmezlik : 200m Diver
Paslanmaz çelik bilezik. Uzatılabilir kilitli kelebek toka 
Safir cam

SSC261 Aviation Solar Chronograph özellikleri:

·Kalibre: V175
1/5 saniye aralıklarla 60 dakikaya kadar ölçüm yapabilen kronograf
Hassasiyet: ayda +/-15 saniye (5 C ile 35 C sıcaklık arasında.)
Tam şarj olduğunda 6 aylık güç rezervi 
Çap: 46.1mm
Paslanmaz çelik kasa, Vidalı arka kapak
10 Bar su geçirmezlik
Paslanmaz çelik bilezik. Kilitli kelebek toka 
Safir cam


2014-06-10 12:57:00 1381

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup