• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Semra Ecer'den ''Yeniden Doğuş''

Semra Ecer'den ''Yeniden Doğuş''

Semra Ecer, Anneler Günü’nden ilham alarak kurguladığı ''Yeniden Doğuş'' çalışması ile dikkat çekiyor.

Annelerin eski mücevherlerini yeniden yorumlayan, Semra Ecer ‘Yeniden Doğuş’ olarak adlandırdığı bu çalışmasında mücevherlerin orijinal taş montürlerine dokunmadan pırlanta, safir, yakut gibi değerli ve yarı değerli taşlarla aynı mücevheri baştan yaratıyor.

Geçmişten kalan yüzük, küpe, kolye, bilezik ya da broş gibi kıymetli mücevherleri, taş montürlerini bozmadan yeniden yorumlayan Semra Ecer, ‘Yeniden Doğuş’ çalışması ile annelere farklı bir hediye seçeneği sunuyor.

1461846702_se.jpg

YENİDEN DOĞUŞ

Kimi zaman kuşaktan kuşağa geçen mücevherler vardır. Aile büyüklerinden kalan, ya da mücevher sanatının henüz endüstrileşmediği dönemlerde satın alınan… İşte bu mücevherler Semra Ecer’in dokunuşları ile adeta yeniden doğuyor. Eski dönemlerin alışkanlıklarına uygun olarak 8 ya da 14 ayar altına çalışılmış tasarımları, pırlanta, safir, yakut gibi değerli taşları kullanarak yeniden yaratan Semra Ecer, annelere farklı bir hediye alternatifi sunuyor.

1461846706_semrae.jpg

‘MÜCEVHER BİR HATIRADIR’

‘Her mücevherin bir anısı vardır’ diyor. Semra Ecer: ‘Aile büyüklerinin gözden çıkaramadığı ancak zamanla eski yüzlü olmuş veya tasarımı nedeniyle modası geçmiş mücevherlerini, kıymetli veya yarı kıymetli taşları kullanarak, farklı işlemlere tabi tutarak yeniden tasarlıyorum. Bu sayede mücevher hem geçmiş değerini koruyor hem de bambaşka bir anlam daha kazanıyor…’

Yenilenmesi birkaç gün suren mücevherleri annenize kısa sürede hediye olarak sunmanız mümkün.


2016-05-02 01:58:00 1138

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup