• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Sevgililer Günü için en özel hediyeyi arayanlara

Sevgililer Günü için en özel hediyeyi arayanlara

Sevgililer Günü’ne özel bir koleksiyon...

Adını, “taşlı ya da taşsız mücevherlerin, altın, platin gibi değerli madenlerden yapılmış olan kısımlarını üreten kimse” anlamına gelen “Sadekâr”dan alan mücevher tasarım sitesi www.sadekar.com.tr,  14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel bir koleksiyon sunuyor. Safir, pırlanta ve beyaz altının hakim olduğu “Sufi” adlı koleksiyon 21 parçadan oluşuyor. Markanın sahibi tasarımcı Dilek Dönmez Ağyel tarafından tasarlanan ve 35 yıllık usta sadekar Murat Keskin’in tezgahından çıkan el yapımı tasarımlarda, aşkı simgeleyen en özel figürler, 18 ayar altın ve değerli taşlarla buluşuyor. Özel siparişler ve koleksiyon ürünleriyle ilgili detaylı bilgiyi www.sadekar.com.tr adresinden edinmek mümkün.

KOLEKSİYONA GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN

Stil sahibi, farklı ve özel olmaktan hoşlananlar için el yapımı, özel tasarım mücevherler hazırlayan online tasarım mağazası www.sadekar.com.tr, 14 Şubat Sevgililer Günü için göz alıcı bir koleksiyon sunuyor. “Sufi” adlı 21 parçalık koleksiyonda pırlanta, safir ve beyaz altın ön plana çıkıyor.

Markanın sahibi tasarımcı Dilek Dönmez Ağyel tarafından tasarlanan ve 35 yıllık usta sadekar  Murat Keskin’in tezgahından çıkan el yapımı tasarımlarda, aşkı simgeleyen en özel figürler, 18 ayar altın ve değerli taşlarla buluşuyor. Hepsi el yapımı olan ve titiz bir işçiliğin sonucunda ortaya çıkarılan mücevherler, sevgisini özel bir şekilde ifade etmek isteyenlerin tercihi olmaya aday.

Makul bir fiyat politikası izlemeyi önemsediklerini belirten Dilek Dönmez Ağyel, “Hepsi el yapımı olan ürünlerimiz oldukça yüksek bir işçilik kalitesine sahip. Teknik olarak ifade etmek gerekirse kullandığımız pırlantaların rengi H, parlaklığı ise VS1. Amacımız en iyi ve özel ürünleri en iyi fiyatlarla mücevher severlere sunabilmek” dedi.

Koleksiyon hakkında detaylı bilgi edinmek ve ürün siparişi vermek isteyenler www.sadekar.com.tr adresini ziyaret edebilirler. Sadekar ürünleri ayrıca, Midnight Express Bebek mağazası ve Cihangir Yoga İstinye şubesinde satışa sunuldu.

Sadekar Ne Demek?

Günümüzde oldukça az bilinen bir meslek olan “Sadekar”, Farsçada taşlı ya da taşsız mücevherlerin, altın, platin gibi değerli madenlerden yapılmış olan kısımlarını üreten kimse” anlamına geliyor. Mücevher sektöründe, değerli madenlerden yapılmış, daha taşları takılmamış ve cilalanmamış ürüne “sade” deniyor. Düz bir plakadan oluşan maden, sadekârın elinde göz kamaştırıcı bir mücevhere dönüşüyor. Bu noktada işin içine, yaratıcılık, özgünlük, farklılık gibi unsurlar girip, ortaya çıkan ürünler gerçek birer tasarım olduğu için sadekârlık, zanaattan çok bir sanat, sadekâr da zanaatkâr değil, sanatkâr olarak kabul ediliyor.

 


2014-02-05 14:44:00 964

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup