• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

​Tiffany&Co. tek taşın 130. yılını kutluyor

​Tiffany&Co. tek taşın 130. yılını kutluyor

​Tiffany&Co. tek taşın 130. yılı için yeni bir reklam kampanyası başlattı.

Tiffany&Co. ilk kez, en ikonik pırlanta yüzük olan Tiffany® Setting'in neden dünyada aşkın ve evlililiğin genel kabul görmüş sembolü olduğunu anlatmak için, arkasındaki usta zanaatkarların pırlantaları ustalıkla hazırlarken ki görselleriyle birleştirerek onları onurlandırmak ve Tiffany standartlarını vurgulamak için bir reklam kampanyası başlatmıştır.

Tiffany’nin pazarlama müdürü Caroline Naggiar, “Kurucumuz Charles Tiffany, 1886 yılında Tiffany® Setting'i ilk olarak dünyaya tanıttığında, bizlere sadece gerçek aşkın sembolünü vermedi. Tiffany® Setting aynı zamanda zanaatkarların usta işçiliğinin ve pırlanta mirasının kalıcı hatırlatmasıdır.” diye açıklıyor. “Bu yüzden Tiffany Setting’in 130. Yılı kutlanırken, el işçilikleri ile tek taşta mükemmelliği yakalayan ustaları onurlandırmaktan daha anlamlı bir şey olamaz.”

Bu reklam kampanyasının amacı bundan tam olarak 130 yıl önce, kesim cilalama ve el işçilikleriyle yüzüklerin her birinde ayrı ayrı mükemmelliğin emsalsiz geleneğini yaratan gerçek zanaatkarları hatırlatmaktır. Tiffany® Setting, diğer altı tırnak tek taşlardan farklıdır, çünkü Tiffany dünyada çıkarılan en iyi pırlantaların 99.96%’sını reddeder ve mükemmel pırlantayı ararken, Tiffany standartları 4C kuralının da ötesine gider. 5. C ise eşsiz ışıltısı, ihtişamı ve parlaklığıdır.

Tiffany’nin gemologu Melvyn Kirtley der ki, “Dünyada çıkan en iyi pırlantaların 99.96%’sını reddederim, çünkü dünyada kabul edilen kalite anlayışı ile Tiffany kalitesi arasında fark var.”

“130 yıldan beri, Tiffany’nin eşsiz pırlantaları kusursuz bir işçilikle montüre oturtulmuştur ve kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemiştir.” der, pırlanta mıhlayıcısı Tomasz Dziwura.

“Pırlantanın 57 fasetini de ayrı titizlikle parlatırım, eğer sadece 56 faset en mükemmel halinde parlarsa ben onu başarısızlık olarak kabul ederim.” der, pırlanta parlatıcısı Jorge Jimenez.

Tiffany, yüksek kalitedeki pırlantalarının ham halini kendi madenlerinden veya dünyada bilinen güvenilir tedarikçilerden temin eder. Daha sonra kendi tesislerinde, bu taşların kesimini ve parlatılma işlemini gerçekleştirir. Bu en iyi standartlardaki pırlanta tedarik zincirinin sürdürülebilirliği Tiffany için çok önemlidir.

“I WILL” kampanyası, Tiffany’nin 2015 ilkbahar dönemi “WILL YOU?” kampanyasının devamıdır. WILL YOU kampanyası, modern çiflerin romantik yolculuklarında geçiş yaptıkları yeni dönemin önemini vurgular. Sosyal medyada #TiffanySetting hashtagi ile arama yaptığınızda kampanyamıza ait resimleri bulabilir; siz de paylaşımda bulunabilirsiniz.

Tiffany&Co Zorlu ve Tiffany&Co Nişantaşı Mağazalarında eşsiz koleksiyonları yakından inceleyebilirsiniz.


2016-02-27 01:41:00 1031

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup