• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Yeni Seiko Astron GPS Solar Kronograf

Yeni Seiko Astron GPS Solar Kronograf

GPS Solar teknolojisi: dünya çapında bir başarı...

Eylül 2012’de tanıtımından bu yana olağanüstü bir başarı elde eden Astron GPS Solar, dünya çapında kabul görmesi ile dünyadaki zaman dilimlerinin tümünde kendini ayarlayabilen bir saate duyulan talebin kati delili oldu.

2014’te, Astron koleksiyonu, yeni fonksiyonlar ve yeni tasarım imkanları sunan ikinci jenerasyon kalibresi ile daha da genişliyor. Astron devrimi tam anlamıyla hız kazanıyor.

Seiko GPS Solar 8X82 kalibre

Yeni Astron kalibre, başarılı kalibre 7X52’nin temel teknik özelliklerini taşıyor; sadece ışıktan aldığı enerji ile GPS ağına bağlanır ve atom saati hassasiyeti ile, sadece tek bir düğmeye basarak dünyadaki zaman dilimlerinin tümüne kendini ayarlar. Bu özelliklere ek olarak, yeni kalibre, dünya çapındaki tüketicilerin ve saat mağazası sahiplerinin önerileri üzerine geliştirilen dört yeni özellik daha sunuyor. Yeni kalibre, mevcut kalibrenin yerini almıyor; sadece hızlı büyüyen Astron dünyasına yeni tüketicileri çekmek için sunuluyor.

1. Kronograf : Yeni kalibre, kullanımı kolay, 6 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf özelliği sunuyor.

2. Daha küçük : Yeni kasanın boyutları %30 daha küçük ve artık saatlerin ölçüleri (44.6mm x 13.3mm) çok-fonksiyonlu popüler saatler ile aynı. Birçok farklı tasarım alternatifi sunan bu yeni boyut, Astron’un düşük enerji tüketimli GPS alıcısının, daha küçük bir anten ile GPS ağına bağlanmasına olanak sağlayan bir teknolojik ilerleme ile elde edildi.

3. Daha kolay : GPS fonksiyonunun basit, “tek dokunuş”la çalışma özelliği aynı kaldı; sadece tek bir butona 6 saniye süreyle bastığınızda GPS fonksiyonu çalışmaya başlıyor. Ancak, “manuel zaman dilimi seçimi” gibi yan fonksiyonların erişimi ve kullanımı, yeni elektronik kurma fonksiyonlu tepe sayesinde daha kolay hale geldi.

4. Daha çok renk: Yeni koleksiyonda, klasik siyah kadran dışında, yeni kadranların yüksek ışık geçirgenliği sayesinde, farklı kadran renkleri bulmak mümkün. 2014 tasarımlarında mavi ve beyaz kadran versiyonları yer alıyor.


aa-008.jpg

Astron Devrimi Devam Ediyor

Sadece ışıktan aldığı enerji ile GPS ağına bağlanmak zaten mucizevi bir başarıydı. Buna bir de, daha küçük bir kasa içinde kronograf özelliği ve elektronik ayar fonksiyonlu tepe eklemek, Astron’un, saat endüstrisinin bir saatin yapabilecekleri konusundaki fikirlerini tekrar tanımladığını ispatlıyor.


2014-08-09 13:13:00 1317

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup