• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Yeryüzünün sembolü; Kare kolye

Yeryüzünün sembolü; Kare kolye

Tarih boyunca yeryüzünü sembolize eden kare formu, Zoya Istanbul’un Evrenin Geometrisi isimli ilk koleksiyonunda yer alan Kare Kolye ile yeniden yorumlanıyor.

Dört mevsim, dört temel element ve dört yönün temsili olan kare, modern ve çok yönlü kadının köklenmek, denge, sağlamlık ve bütünlük gibi kavramlarla bağ kurmasını sağlıyor. Tasarımcı ve mimar Hülya Öz, “Yeni bir planın gerçekleşeceğine dair inancını güçlü tutmak isteyen kadınlar bu kolyeyi taşıyabilir” diyor. Kare Kolye gümüş, gümüş üstü roze altın kaplama ve altın seçenekleriyle www.zoya.istanbul adresinde ve seçkin tasarım mağazalarından alınabiliyor.

Zoya Istanbul’un sonbahar dönemine en çok yakışan parçalarından biri, kare formunun kullanıldığı kolye tasarımı. Tarih boyunca farklı kültürlerin betimlemelerinde, yeryüzünün temsili olarak karşımıza çıkan kare formu dört ana yön, dört temel element veya dört mevsimi sembolize ediyor. Tasarımcı ve mimar Hülya Öz’e göre bu temsili tasarımla buluşturan Kare Kolye, modern ve çok yönlü kadının köklenmek, denge, sağlamlık ve bütünlük gibi kavramlarla bağ kurmasına yardımcı oluyor. Öz, “Yeni bir planın sağlam ve güvenli safhalarla ilerlemesini ve gerçekleşmesini arzu eden kadın, buna olan inancını güçlendirmek için bu kolyeyi taşıyabilir” diyor.

a-692.jpg

Farsçada ‘hayat dolu’ anlamına gelen Zoya’nın Evrenin Geometrisi isimli ilk koleksiyonunda yer alan Kare Kolye, gümüş ve gümüş üstü roze altın kaplama olarak iki farklı tarzda sunuluyor. Altının enerjisini tercih edenler için ise sipariş üzerine altın olarak da üretilebiliyor. Yüzde 100 pamuklu ip ile kişiye göre uzunluğu ayarlanabilen kolyenin ip renkleri kırmızı, mor, yağ yeşili ve camgöbeği arasından seçilebiliyor.


2016-09-07 10:16:00 1151

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup