• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Yunan mitolojisine hayat veren bileklikler

Yunan mitolojisine hayat veren bileklikler

Genç girişimci ve tasarımcı Can Öker, tarafından hayata geçirilen MOT markası, her biri bir titan tanrısını simgeleyen koleksiyonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Yunan mitolojisine göre efsanevi Altın Çağ'da dünyayı yönetmiş olan güçlü tanrı ırkı "Titan" tanrılarından ilham alan MOT koleksiyonunda 12 temel renk bulunuyor.

Koleksiyondaki altın sarısı ve gri renkli özel tasarımlı bileklikler, hem etkileyici hikayeleri hem de insan vücuduna en uyumlu madde olan titanyumdan üretilmesiyle cezbediyor.

12 renk ile 12 Titan tanrısıın simgeleyen ve 12 farklı hikaye anlatan koleksiyonda gri renk Phoebe tanrısından ilham alıyor. Phoebe; gizemlerin ve kehanetlerin, ışık saçan Titanı… Phoebe, hislerin öngörüsüyle hareket ediyor. İç sesi ve ışığının gücüyle hayatına yön veren kişiyi gri renk ile temsil ediyor.

mo.jpg

Sarı renkli bileklik tasarımı ise Hyperion tanrısını anlatıyor. Her gün doğan güneşin ve ayın yöneticisi, ışığın Titanı Hyperion; yükseliş, süreklilik ve yenilikle bağlaştırılıyor. Tanrıça Rheia her doğan günle benliğine yenilik katarak hedeflerine ulaşan ve bunu yaşama hediye eden kişiyi sarı ile simgeliyor.

MOT koleksiyonda; haki yeşil, siyah, mor, pembe, altın sarısı, kırmızı, gri, mavi, bakır rengi, beyaz, bordo ve turkuaz renkli bilekliklerin yanı sıra kolye, yüzük ve küpe de yer alıyor.aşamı aydınlatan ve dayanıklı kişiyi bakır rengi ile temsil ediyor.


2016-11-05 14:39:00 732

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup