• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Zultanit taşı ruhumuza da iyi geliyor

Zultanit taşı ruhumuza da iyi geliyor

Tek taşta 4 rengi bir arada sunmasıyla ön plana çıkan zultanit, renkleriyle herkesi kendisine hayran bırakırken, ruhumuza da iyi geliyor.

Işığın geliş açısına göre yeşil, kahverengi, pembe ve mor olmak üzere 4 renge bürünenzultanit taşı, sadece moda dünyasında yeni bir akım yaratmakla kalmıyor. Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre zultanit taşının, insan sağlığı üzerinde birçok olumlu etkisi de bulunuyor. Dünyada sadece Muğla-Milas bölgesinde çıkan ve dünya literatürüne Türk taşı olarak geçen zultanitin büründüğü her bir renk, kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor, enerji veriyor. Zultanit taşının Türkiye’deki temsilcisi Tuğçe Gümüş Tasarım, ruhumuz üzerindeki olumlu etkileri hakkında bilgi verdi.

Günün her saatine ayrı enerji

Pembe, yeşil, mor, kahverengi… Doğada 4 renk değiştirebilen tek taş olma özelliğini taşıyanzultanitin, bakın hangi rengi üstümüzde nasıl bir etki bırakıyor?

Yeşil: Zeytin yeşili, zümrüt yeşili gibi yeşilin farklı tonlarındayken zultanit, hem algıyı açıyor hem de dikkatin kolayca toplanmasına yardımcı oluyor. Bu yüzden özellikle dikkat eksikliği olan çocuklar için tavsiye ediliyor.

Pembe: Bedenin gerginliğini, günün tüm yorgunluğunu üzerimizden atmamıza yardımcı oluyor.Öfke, kıskançlık gibi negatif duyguları azaltıyor, kendimize olan güvenimizi artırıyor.

Mor: Üzerimizden negatif enerjiyi alıyor ve çevremizle olan iletişiminizi kuvvetlendiriyor. Daha enerjik oluyoruz.

Kahverengi: Hayata daha pozitif bakmamızı sağlarken, çevremizle daha iyi bir iletişim kurabiliyoruz.


2015-07-03 13:21:00 1176

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup