• Pirlantaturk FaceBook
  • Pirlantaturk Twitter
  • Pirlantaturk Friendfeed.com
  • Pirlantaturk RSS

Zultanit taşı renkleriyle büyülüyor

Zultanit taşı renkleriyle büyülüyor

Dünyaca ünlü mücevher tasarımcısı Stephen Webster’ın adına koleksiyon dahi hazırladığı zultanit taşı, renk değiştirme özelliğiyle göz kamaştırıyor.

Madonna, Kate Moss, Christina Aguilera, Johnny Depp, Cameron Diaz, Kate Beckinsale, Charlize Theron, Pink gibi dünya starları, bu sıralar StephenWebster’ın zultanit taşından tasarımlarını kullanmayı tercih ediyor. Dünyada sadece Muğla-Milas bölgesinde, denizden 4000 metre yükseklikten çıkarılan ve değerli taşlar statüsünde yer alanzultanittaşını bu kadar özel kılan şey ise doğal taşlar içerisinde renk değiştirebilme özelliğine sahip tek taş olması.Zultanittaşı, ilk başta şeffaf gibi görünse de ışığın açılarına göre pembe, yeşil, kahverengi ve mor olmak üzere 4 renge bürünüyor. Anadolu’da Osmanlı İmparatorluğu’nu yöneten 36 sultana ithafen bu ismin verildiği zultanit, renk değiştirme özelliği sayesinde her kıyafet ile uyumlu bir bütünlük sağlıyor. Moda dünyasının yeni keşfi zultanit taşına ait birbirinden özel koleksiyonları, Türkiye’de ise Tuğçe Gümüş Tasarımsunuyor. Gümüşün ve zultanitin bir araya getirilerek ortaya çıkarılan eşsiz tasarımların fiyatları ise 50 TL-10.000 TL arasında değişiyor.Tuğçe Gümüş Tasarım atölyesinin Kapalıçarşı’daki atölyesinde, zanaatkâr ustalar tarafından tasarlanan birbirinden özel kolyeler, küpeler, bileklikler göz kamaştırıyor.

Tüm bakışlar sizin üzerinizde olsun

Sıradanlıktan sıkılıp farklı mücevher tasarımları arıyorsanız, siz de dünya starlarının izini takip edebilirsiniz. Doğada renk değiştirme özelliğine sahip tek taş olması nedeniyle starları ve tasarımcıları kendisine hayran bırakan zultanit, mücevher tutkunlarının yeni gözdesi.

Stephen Webster dışında, Erica Courtney, Jack Kelege gibi dünyaca ünlü mücevher tasarımcılarının da tasarımlarında yer verdiği zultanit,Tuğçe Gümüş Tasarım’ın seçkin tasarımlarıyla artık vazgeçilmez mücevheriniz olacak.


2015-04-02 14:04:00 1130

*Paylaş
Yorumlar
Haber3Group © 2001-2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.

Yazılım & Teknik Destek: Haber3 Grup